Liga islandzka - 5. kolejka Úrvalsdeild: Víkingur Reykjavík - Valur Reykyavik 1-5 (1-3)

8 lipca na Víkingsvöllur w Reykjavík odbyło się spotkanie 5. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Vikingur i Valuru. Mecz zakończył się zwycięstwem Valuru 5-1. Na stadionie stawiło się 911 widzów.

A. Bjarnason 79'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Valuru wygrała aż 20 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Vikingur w czwartej minucie spotkania, gdy Óttar Karlsson strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W ósmej minucie Valgeir Friðriksson wyrównał wynik meczu.

Prawie natychmiast Patrick Pedersen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valuru, zdobywając kolejną bramkę w 12. minucie starcia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dofri Snorrason z Vikingur. Była to 32. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 43. minucie Valgeir Friðriksson ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-3.

W 57. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Patrick Pedersen z Valuru. W 60. minucie Atli Andrason zastąpił Atlego Barkarsona.

Między 60. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Vikingur: Helgi Guðjónsson, Dofri Snorrason, Tómas Guðmundsson, Erlingur Agnarsson, na ich miejsce weszli: Kristall Ingason, Halldór Þórðarson, Nikolaj Hansen, Bjarni Runólfsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kaja í, Kristinna Sigurðssona zajęli: Birkir Heimisson, Sigurður Lárusson. Między 70. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Valuru i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valuru w 79. minucie spotkania, gdy Aron Bjarnason zdobył piątą bramkę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Valur: Haukurowi Sigurðssonowi w 88. minucie i Aronowi Bjarnasonowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-5.

Valgeir Lunddal Friðriksson  8′, 43′ 74′ 82′
60′ Tómas Guðmundsson
Birkir Már Saevarsson
78′ Erlingur Agnarsson
Björn Sebastian Starke Hedlund
60′ Atli Hrafn Andrason
Rasmus Steenberg Christiansen
Davíd Örn Atlason
Lasse Petry Andersen82′
60′ Helgi Guðjónsson
Haukur Páll Sigurðsson88′
Júlíus Magnússon
Kristinn Freyr Sigurðsson71′ 78′
32′ 60′ Dofri Snorrason
Aron Bjarnason  79′ 90′
Ágúst Eðvald Hlynsson
Kaj Leo í Bartalsstovu78′
 4′ Óttar Magnús Karlsson
Patrick Pedersen  12′, 57′ 86′
60′ Atli Barkarson
Torfi Geir Halldórsson
Sigurður Steinar Björnsson
Magnus Egilsson82′
Jóhannes Dagur Geirdal
Orri Sigurður Ómarsson
60′ 70′ Kristall Máni Ingason
Ólafur Karl Finsen86′
60′ Halldór Jón Sigurður Þórðarson
Birkir Heimisson78′
78′ Bjarni Páll Linnet Runólfsson
Einar Karl Ingvarsson82′
60′ Nikolaj Andreas Hansen
Sigurður Egill Lárusson78′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.