Liga islandzka - 5. kolejka Úrvalsdeild: Ungmen. Stj. Gardabaer - KA Akureyri 0-2 (0-0)

19 maja na Samsung völlurinn w Garðabær odbyło się starcie 5. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Gardabaer i KA Akureyri. Mecz zakończył się zwycięstwem KA Akureyri 2-0. Na stadionie stawiło się 712 widzów.

5. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-05-19 19:00 | Stadion: Samsung völlurinn | Widzów: 712 | Arbiter: P. Gudmundsson
Ungmen. Stj. Gardabaer
KA Akureyri
0
2
O. Pétursson 50'
E. Aðal­steins­son 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Gardabaer wygrał aż siedem razy, zremisował pięć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Elfarowi Aðal­steins­sonowi z KA Akureyri. Była to 21. minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna KA Akureyri wyszła w zmienionym składzie, za Andriego Stefánssona, Daníela Hafsteinssona weszli Alexander Groven, Ólafur Pétursson.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie Ólafur Pétursson dał prowadzenie swojej jedenastce.

Zespół Gardabaer ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Elfar Aðal­steins­son.

W 60. minucie arbiter ukarał kartką Þorriego Rúnarssona, piłkarza gospodarzy. W 65. minucie za Thorsteinna Ragnarssona wszedł Nimo Gribenco. W tej samej minucie Þorri Rúnarsson został zmieniony przez Baldura Sigurðssona, a za Gudmundura Hafsteinssona wszedł na boisko Sölvi Gudbjargarson, co miało wzmocnić zespół Gardabaer. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elfara Aðal­steins­sona na Saethóra Olgeirssona.

W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Baldura Sigurðssona z Gardabaer, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Saethóra Olgeirssona z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Andri Fannar Stefánsson46′
65′ Þorsteinn Már Ragnarsson
Ýmir Már Geirsson
60′ 65′ Þorri Geir Rúnarsson
Torfi Tímoteus Gunnarsson
Guðjón Baldvinsson
Almarr Ormarsson
65′ Guðmundur Steinn Hafsteinsson
Brynjar Ingi Bjarnason
65′ 72′ Baldur Sigurðsson
Saethór Olgeirsson70′ 90′
65′ Nimo Gribenco
Ólafur Aron Pétursson46′  50′
65′ Sölvi Snaer Guðbjargarson
Nökkvi Þeyr Þórisson
Eyjólfur Hédinsson

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.