Liga islandzka - 5. kolejka Úrvalsdeild: ÍA Akranes - HK Kópavogur 2-2 (1-1)

W spotkaniu 5. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 8 lipca, zespół IA Akranes zremisował z HK Kópavogur 2-2 (1-1). Mecz na Norðurálsvöllurinn obejrzało 860 widzów.

5. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-07-08 21:15 | Stadion: Norðurálsvöllurinn | Widzów: 860 | Arbiter: P. Gudmundsson
A. Arnarson 43',78'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IA Akranes w 32. minucie spotkania, gdy Óttar Guðmundsson zdobył pierwszą bramkę.

W 37. minucie Bjarki Bjarkason został zastąpiony przez Gíslego Unnarssona. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Birnira Ingasona z HK Kópavogur, a w 43. minucie Arona Lárussona z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy HK Kópavogur nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Atli Arnarson.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie kartką został ukarany Gísli Unnarsson, piłkarz gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół IA Akranes przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Tryggvi Haraldsson dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Valgeirowi Valgeirssonowi z HK Kópavogur. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Hlynur Jónsson, Ólafur Valdimarsson, a na ich miejsce weszli Steinar Þorsteinsson, Hallur Flosason.

W 78. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Atli Arnarson z HK Kópavogur. W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy HK Kópavogur: Ívar Jónsson, Ásgeir Marteinsson, a na ich miejsce weszli Hörður Árnason, Birnir Ingason.

Trener HK Kópavogur postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Atlego Arnarsona i na pole gry wprowadził napastnika Ólafura Eyjólfssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie w jedenastce HK Kópavogur doszło do zmiany. Ari Sigurpálsson wszedł za Bjarniego Gunnarssona. W doliczonej drugiej minucie meczu sędzia pokazał kartkę Guðmundurowi Júlíussonowi z drużyny gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Sigurður Hrannar Björnsson
 32′ Óttar Bjarni Guðmundsson
Hörður Árnason79′
Lars Marcus Johansson
Birkir Valur Jónsson
72′ Steinar Þorsteinsson
Guðmundur Þór Júlíusson90′
37′ Bjarki Steinn Bjarkason
Leifur Andri Leifsson
72′ Hallur Flosason
Atli Arnarson  43′, 78′ (k.) 79′
 66′ Tryggvi Hrafn Haraldsson
Ásgeir Börkur Ásgeirsson
43′ Aron Kristófer Lárusson
Ívar Örn Jónsson79′
72′ Hlynur Sævar Jónsson
Þorsteinn Örn Bernharðsson
Sigurður Hrannar Þorsteinsson
Ásgeir Marteinsson79′
Brynjar Snær Pálsson
Ólafur Örn Eyjólfsson79′
72′ Ólafur Valur Valdimarsson
Stefan Alexander Ljubicic
37′ 58′ Gísli Laxdal Unnarsson
Ari Sigurpálsson90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół IA Akranes wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.