Liga islandzka - 4. kolejka Úrvalsdeild: Valur Reykyavik - ÍA Akranes 1-4 (0-3)

3 lipca na Origovöllurinn w Reykjavík odbył się mecz 4. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Valuru i IA Akranes. Starcie zakończyło się zwycięstwem IA Akranes 4-1. Na stadionie zasiadło 922 widzów.

4. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-07-03 22:00 | Stadion: Origovöllurinn | Widzów: 922 | Arbiter: E. Sigurthórsson
Steinar Þorsteinsson 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków jedenastka Valuru wygrała 18 razy i zanotowała 17 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Viktor Jónsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców IA Akranes , zdobywając bramkę w czwartej minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IA Akranes w 29. minucie spotkania, gdy Tryggvi Haraldsson strzelił drugiego gola. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Birkira Saevarssona z Valuru, a w 34. minucie Larsa Johanssona z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy pokonał bramkarza Bjarki Bjarkason.

W 49. minucie arbiter przyznał kartkę Bjarkiemu Bjarkasonowi z IA Akranes.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sigurður Lárusson.

W 57. minucie Orri Ómarsson zastąpił Kristinna Sigurðssona. W tej samej minucie Haukur Sigurðsson został zmieniony przez Einara Ingvarssona, a za Arona Bjarnasona wszedł na boisko Lasse Petry, co miało wzmocnić zespół Valuru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hallura Flosasona na Hlynura Jónssona. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom IA Akranes: Hallurowi Flosasonowi w 58. i Hlynurowi Jónssonowi w 70. minucie.

Piłkarze IA Akranes odpowiedzieli strzeleniem gola. W 73. minucie wynik na 1-4 podwyższył Steinar Þorsteinsson.

Między 74. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze IA Akranes: Stefán Þórðarson, Bjarki Bjarkason, Lars Johansson, na ich miejsce weszli: Brynjar Pálsson, Ólafur Valdimarsson, Jón Gíslason. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rasmusa Steenberga, Magnusa Egilssona zajęli: Valgeir Friðriksson, Birkir Heimisson. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tryggviego Haraldssona z IA Akranes, a w 86. minucie Valgeira Friðrikssona z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Árni Snær Ólafsson
84′ Magnus Egilsson
Óttar Bjarni Guðmundsson
57′ Orri Sigurður Ómarsson
Lars Marcus Johansson34′ 79′
32′ Birkir Már Saevarsson
Steinar Þorsteinsson  73′
Björn Sebastian Starke Hedlund
Bjarki Steinn Bjarkason  38′ 49′ 74′
84′ Rasmus Steenberg Christiansen
Hallur Flosason58′ 61′
57′ Haukur Páll Sigurðsson
Tryggvi Hrafn Haraldsson  29′ 85′
57′ Aron Bjarnason
Aron Kristófer Lárusson
Kaj Leo í Bartalsstovu
Sindri Snær Magnússon
 50′ Sigurður Egill Lárusson
Viktor Jónsson  4′
Patrick Pedersen
Stefán Teitur Þórðarson74′
Torfi Geir Halldórsson
Aron Bjarki Kristjánsson
84′ 86′ Valgeir Lunddal Friðriksson
Jón Gísli Eyland Gíslason79′
Ólafur Karl Finsen
Hlynur Sævar Jónsson61′ 70′
84′ Birkir Heimisson
Sigurður Hrannar Þorsteinsson
57′ Einar Karl Ingvarsson
Brynjar Snær Pálsson74′
57′ Lasse Petry Andersen
Ólafur Valur Valdimarsson74′
57′ Kristinn Freyr Sigurðsson
Gísli Laxdal Unnarsson

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze Valuru otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Valuru w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.