Liga islandzka - 4. kolejka Úrvalsdeild: KR Reykjavík - Víkingur Reykjavík 2-0 (0-0)

W starciu 4. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 4 lipca, zespół KR Reykjavik wygrał z Vikingur 2-0 (0-0). Mecz na KR-völlur w Reykjavík obejrzało 908 widzów.

P. Punyed 87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 meczów zespół KR Reykjavik wygrał 21 razy i zanotował siedem porażek oraz trzy remisy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Óskar Hauksson z KR Reykjavik. Była to 20. minuta starcia.

W 27. minucie arbiter wyrzucił z boiska Káriego Arnasona z Vikingur. W 38. minucie za Atlego Andrasona wszedł Dofri Snorrason. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Júlíusa Magnússona z Vikingur, a w 54. minucie Arnóra Aðalsteinssona z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KR Reykjavik w 58. minucie spotkania, gdy Kristján Finnbogason zdobył pierwszą bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartką został ukarany Pablo Battuto, zawodnik gospodarzy.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Soelvi Ottesen osłabiając tym samym zespół gości. W 80. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Aronowi Jósepssonowi z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie w zespole KR Reykjavik doszło do zmiany. Tobias Bendix wszedł za Kennie Knaka.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Halldór Sigurdsson osłabiając tym samym drużynę Vikingur.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna KR Reykjavik, strzelając kolejnego gola. W 87. minucie wynik na 2-0 podwyższył Pablo Battuto.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Þórdur Ingason
54′ Arnór Sveinn Aðalsteinsson
Kári Arnason27′
Kristinn Jónsson
Soelvi Geir Ottesen77′
80′ Aron Bjarki Jósepsson
Halldór Smári Sigurdsson85′
 87′ 77′ Pablo Oshan Battuto Punyed Dubón
Erlingur Agnarsson
50′ Arnþór Ingi Kristinsson
Atli Hrafn Andrason38′
Pálmi Rafn Pálmason
Davíd Örn Atlason68′
68′ Atli Sigurjónsson
Júlíus Magnússon47′ 61′
 58′ Kristján Flóki Finnbogason
Nikolaj Andreas Hansen61′
20′ 46′ Óskar Örn Hauksson
Ágúst Eðvald Hlynsson
80′ Kennie Knak Chopart
Óttar Magnús Karlsson
Guðjón Orri Sigurjónsson
Viktor Örlygur Andrason61′
Birgir Steinn Styrmisson
Atli Barkarson
46′ Stefán Árni Geirsson
Tómas Guðmundsson
Alex Freyr Hilmarsson
Helgi Guðjónsson68′
50′ Finnur Orri Margeirsson
Kristall Máni Ingason
80′ Tobias Bendix Thomsen
Halldór Jón Sigurður Þórðarson61′
68′ Ægir Jarl Jónasson
Dofri Snorrason38′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, a w drugiej jedną żółtą i dwie czerwone.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.