Liga islandzka - 4. kolejka Úrvalsdeild: KA Akureyri - Breidablik UBK 0-1 (0-1)

W starciu 4. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 15 maja, drużyna KA Akureyri przegrała z Breidablik UBK 0-1 (0-1). Mecz na Akureyrarvöllur obejrzało 947 widzów.

4. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-05-15 21:15 | Stadion: Akureyrarvöllur | Widzów: 947 | Arbiter: I. Kristjánsson
KA Akureyri
Breidablik UBK
0
1
T. Mikkelsen 3'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół KA Akureyri wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Thomas Mikkelsen dla drużyny Breidablik UBK. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Elfarowi Helgasonowi z Breidablik UBK. Była to 29. minuta meczu. W 30. minucie Elfar Helgason zastąpił Gudmundura Gudjónssona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Breidablik UBK.

Między 58. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 59. minucie Viktor Einarsson został zmieniony przez Andriego Yeomana, co miało wzmocnić zespół Breidablik UBK. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ýmira Geirssona na Alexandra Grovena w 66. minucie oraz Andriego Stefánssona na Nökkviego Þórissona w tej samej minucie.

W 79. minucie w drużynie Breidablik UBK doszło do zmiany. Brynjolfur Willumsson wszedł za Kolbeinna Thordarsona. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KA Akureyri i jedną drużynie przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce KA Akureyri doszło do zmiany. Saethór Olgeirsson wszedł za Haukura Haukssona.

Gunnleifur Vignir Gunnleifsson
84′ Daníel Hafsteinsson
Arnar Sveinn Geirsson58′
83′ Haukur Heidar Hauksson
Elfar Freyr Helgason29′ 30′
74′ Andri Fannar Stefánsson
Damir Muminovic
Callum Williams
Viktor Karl Einarsson59′
59′ 66′ Ýmir Már Geirsson
Höskuldur Gunnlaugsson
Torfi Tímoteus Gunnarsson
Davíð Ingvarsson
Almarr Ormarsson
Gudjón Pétur Lýdsson83′
90′ Hallgrímur Mar Steingrímsson
Hlynur Örn Hlödversson
66′ Alexander Groven
Gudmundur Bödvar Gudjónsson30′
Hallgrímur Jónasson
Kwame Quee
Brynjar Ingi Bjarnason
Brynjólfur Darri Willumsson79′
83′ Saethór Olgeirsson
Andri Rafn Yeoman59′
Ólafur Aron Pétursson
Thórir Gudjónsson
74′ Nökkvi Þeyr Þórisson
Karl Fridleifur Gunnarsson

Zespół KA Akureyri miał 16 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy KA Akureyri dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.