Liga islandzka - 3. kolejka Úrvalsdeild: Ungmen. Stj. Gardabaer - KA Akureyri 1-1 (1-0)

26 sierpnia na Samsung völlurinn w Garðabær odbyło się starcie 3. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Gardabaer i KA Akureyri. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

G. Hafsteinsson 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Gardabaer wygrał aż siedem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sveinnowi Haukssonowi z KA Akureyri. Była to 27. minuta meczu.

W 34. minucie Hrannar Steingrímsson zastąpił Andriego Stefánssona. W 40. minucie czerwoną kartkę obejrzał Halldór Björnsson, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Gardabaer nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Emil Atlason.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gardabaer.

W 54. minucie Ásgeir Sigurgeirsson został zmieniony przez Hallgrímura Steingrímssona, co miało wzmocnić zespół KA Akureyri. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Atlasona na Guðjóna Baldvinssona w 63. minucie oraz Gudjóna Lýdssona na Eyjólfura Hédinssona w tej samej minucie. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rodriego z KA Akureyri, a w 79. minucie Brynjara Guðjónssona z drużyny przeciwnej.

Trener KA Akureyri postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Bjarniego Aðalsteinssona i na pole gry wprowadził napastnika Nökkviego Þórissona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Gardabaer doszło do zmiany. Elís Björnsson wszedł za Kristófera Konráðssona. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia przyznał żółtą kartkę Daníel Laxdalowi z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie Guðmundur Hafsteinsson wyrównał wynik meczu z karnego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Kristijan Jajalo
79′ Brynjar Gauti Guðjónsson
Ívar Örn Árnason
Jósef Kristinn Jósefsson
Mikkel Mena Qvist
90′ Daníel Laxdal
Bjarni Aðalsteinsson83′
40′ Halldór Orri Björnsson
Brynjar Ingi Bjarnason
Heiðar Ægisson
Rodrigo Gómez Mateo66′
Alex Þór Hauksson
Sveinn Margeir Hauksson27′
70′ Gudjón Pétur Lýdsson
Almarr Ormarsson
 45′ 63′ Emil Atlason
Hrannar Björn Steingrímsson34′
Hilmar Árni Halldórsson
Guðmundur Steinn Hafsteinsson  90′ (k.)
85′ Kristófer Konráðsson
Ásgeir Sigurgeirsson54′
Vignir Jóhannesson
Einar Ari Ármannsson
Björn Berg Bryde
Haukur Heidar Hauksson
85′ Elís Rafn Björnsson
Andri Fannar Stefánsson34′
Sölvi Snaer Guðbjargarson
Steinþór Freyr Þórsteinsson
70′ Eyjólfur Hédinsson
Hallgrímur Mar Steingrímsson54′
63′ Guðjón Baldvinsson
Jibril Antala Abubakar
Óli Valur Ómarsson
Nökkvi Þeyr Þórisson83′

Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.