Liga islandzka - 3. kolejka Úrvalsdeild: HK Kópavogur - Valur Reykyavik 0-4 (0-3)

W meczu 3. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 28 czerwca, zespół HK Kópavogur przegrał wysoko z Valurem 0-4 (0-3). Mecz na Kórinn obejrzało 1 140 widzów.

B. Heimisson 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Valuru wygrał aż osiem razy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valuru w 19. minucie spotkania, gdy Patrick Pedersen zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Valuru, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie Patrick Pedersen ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter wyrzucił z boiska Leifura Leifssona z HK Kópavogur. W 38. minucie Stefan Ljubicic zastąpił Guðmundura Júlíussona.

W tej samej minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Patrick Pedersen z Valuru.

Między 46. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Valuru: Rasmus Steenberg, Sigurður Lárusson, Kaj í, Haukur Sigurðsson, na ich miejsce weszli: Einar Ingvarsson, Kristinn Sigurðsson, Lasse Petry, Birkir Heimisson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ásgeira Marteinssona, Birnira Ingasona zajęli: Ari Sigurpálsson, Ólafur Eyjólfsson.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Birkir Heimisson.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole HK Kópavogur doszło do zmiany. Ívar Gissurarson wszedł za Arnþóra Atlasona. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Orri Sigurður Ómarsson
37′ Leifur Andri Leifsson
Haukur Páll Sigurðsson80′
77′ Birnir Snær Ingason
Aron Bjarnason
46′ Ásgeir Marteinsson
Kaj Leo í Bartalsstovu80′
90′ Arnþór Ari Atlason
Sigurður Egill Lárusson71′
38′ Stefan Alexander Ljubicic
Patrick Pedersen  19′, 22′, 38′ (k.)
Hjörvar Daði Arnarsson
Torfi Geir Halldórsson
90′ Ívar Orri Gissurarson
Magnus Egilsson
Jón Kristinn Ingason
Ívar Örn Jónsson
38′ Guðmundur Þór Júlíusson
Birkir Heimisson80′  86′
Þorsteinn Örn Bernharðsson
Einar Karl Ingvarsson53′
77′ Ólafur Örn Eyjólfsson
Lasse Petry Andersen80′
46′ Ari Sigurpálsson
Kristinn Freyr Sigurðsson71′

Drużyna Valuru zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Zespół Valuru zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Valuru żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną czerwoną.