Liga islandzka - 3. kolejka Úrvalsdeild: Breidablik UBK - Víkingur Reykjavík 3-1 (2-1)

W starciu 3. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 10 maja, zespół Breidablik UBK wygrał z Vikingur 3-1 (2-1). Mecz na Würth völlurinn w Reykjavík obejrzało 1 057 widzów.

3. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-05-10 22:00 | Stadion: Würth völlurinn | Widzów: 1057 | Arbiter: T. Arnason
N. Hansen 12'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków drużyna Breidablik UBK wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Breidablik UBK nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Kolbeinn Thordarson.

Drużyna Vikingur wyrównała wynik meczu. W 12. minucie Nikolaj Hansen wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Breidablik UBK: Kolbeinnowi Thordarsonowi w 24. i Arnarowi Geirssonowi w 41. minucie.

W 43. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kolbeinn Thordarson z Breidablik UBK.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Breidablik UBK, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie wynik na 3-1 podwyższył Höskuldur Gunnlaugsson.

W 67. minucie za Höskuldura Gunnlaugssona wszedł Andri Yeoman. Chwilę później trener Vikingur postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Atlego Andrasona. Na boisko wszedł Bjarni Runólfsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Breidablik UBK: Kolbeinn Thordarson, Thomas Mikkelsen, na ich miejsce weszli: Viktor Einarsson, Brynjolfur Willumsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ricka ten Voorde'a, Logiego Tómassona zajęli: Örvar Eggertsson, Dofri Snorrason.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Þórdur Ingason
41′ Arnar Sveinn Geirsson
Davíd Örn Atlason
 66′ 67′ Höskuldur Gunnlaugsson
Mohamed Didé Fofana
Gudjón Pétur Lýdsson
Júlíus Magnússon
Viktor Örn Margeirsson
Logi Tómasson84′
 11′, 43′ 24′ 70′ Kolbeinn Thórdarson
Nikolaj Andreas Hansen  12′
81′ Thomas Mikkelsen
Viktor Örlygur Andrason
70′ Viktor Karl Einarsson
Gunnlaugur Fannar Guðmundsson
Kwame Quee
Halldór Jón Sigurður Þórðarson
81′ Brynjólfur Darri Willumsson
Bjarni Páll Linnet Runólfsson70′
67′ Andri Rafn Yeoman
Dofri Snorrason84′
Thórir Gudjónsson
Örvar Eggertsson70′

Jedenastka Breidablik UBK zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Breidablik UBK wręczył dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.