Liga islandzka - 3. kolejka Úrvalsdeild: Breidablik UBK - Fjolnir Reykyavik 3-1 (1-0)

29 czerwca na Kópavogsvöllur w Kópavogur odbył się pojedynek 3. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Breidablik UBK i Fjolniru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Breidablik UBK 3-1. Mecz obejrzało 1 335 widzów.

3. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-06-29 21:15 | Stadion: Kópavogsvöllur | Widzów: 1335 | Arbiter: E. Sigurthórsson
J. Ström 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Breidablik UBK wygrała aż 14 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Kristinn Steindorsson.

Od 30. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Fjolniru i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Breidablik UBK.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Damirowi Muminovicowi z Breidablik UBK. W 54. minucie za Kristinna Steindorssona wszedł Brynjolfur Willumsson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Breidablik UBK w 57. minucie spotkania, gdy Thomas Mikkelsen zdobył z karnego drugą bramkę. W 67. minucie Jóhann Gunnarsson został zmieniony przez Kristófera Óskarssona, a za Ingibergura Korta wszedł na boisko Jón Ström, co miało wzmocnić drużynę Fjolniru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andriego Yeomana na Gudjóna Lýdssona. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Jón Ström.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fjolnir: Jónowi Strömowi w 73. i Kristóferowi Óskarssonowi w 75. minucie.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Gísli Eyjólfsson.

W 89. minucie kartkę dostał Thomas Mikkelsen, piłkarz gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Arnór Breki Ásþórsson
51′ Damir Muminovic
Guðmundur Karl Guðmundsson
89′ Viktor Karl Einarsson
Hans Viktor Guðmundsson
 84′ 89′ Gísli Eyjólfsson
Grétar Snær Gunnarsson45′
89′ Höskuldur Gunnlaugsson
Jóhann Árni Gunnarsson67′
Róbert Orri Þorkelsson
Torfi Tímoteus Gunnarsson
30′ Ólíver Sigurjónsson
Orri Þórhallsson39′ 90′
 9′ 54′ Kristinn Steindorsson
Sigurpáll Melberg Pálsson42′
70′ Andri Rafn Yeoman
Örvar Eggertsson
 57′ (k.) 89′ Thomas Mikkelsen
Ingibergur Kort Sigurðsson36′ 67′
Gunnleifur Vignir Gunnleifsson
Sigurjón Daði Harðarson
Arnar Sveinn Geirsson
Eysteinn Þorri Björg­vins­son
89′ David Ingvarsson
Vilhjálmur Yngvi Hjálmarsson
70′ Gudjón Pétur Lýdsson
Viktor Andri Hafþórsson90′
89′ Kwame Quee
Valdimar Ingi Jónsson
54′ Brynjolfur Darri Willumsson
Kristófer Óskar Óskarsson67′ 75′
89′ Alexander Helgi Sigurdarson
Jón Gísli Ström67′  72′ (k.) 73′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Fjolniru, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Zespół Breidablik UBK w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.