Liga islandzka - 2. kolejka Úrvalsdeild: Víkingur Reykjavík - FH Hafnarfjörður 1-1 (1-0)

6 maja na Eimskipsvöllurinn w Reykjavík odbył się mecz 2. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Vikingur i FH Hafnarfjörour. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 1 280 widzów.

2. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-05-06 21:15 | Stadion: Eimskipsvöllurinn | Widzów: 1280 | Arbiter: I. Kristjánsson
Víkingur Reykjavík
FH Hafnarfjörður
1
1
N. Hansen 39'
H. Björnsson 71'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 starcia zespół FH Hafnarfjörour wygrał 13 razy i zanotował dwie porażki oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brandura Hendrikssona z FH Hafnarfjörour, a w 25. minucie Ágústa Hlynssona z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie piłkarze Vikingur nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie bramkę zdobył Nikolaj Hansen.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Júlíusa Magnússona, zawodnika gospodarzy. W 44. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Brandur Hendriksson z FH Hafnarfjörour i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 12. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vikingur.

Drugą połowę zespół Vikingur rozpoczął w zmienionym składzie, za Erlingura Agnarssona wszedł Atli Andrason. Także w zespole FH Hafnarfjörour w czasie przerwy zaszły zmiany, za Atlego Guðnasona wszedł Thórir Helgason. W 67. minucie Mohamed Fofana zastąpił Viktora Andrasona.

W tej samej minucie w drużynie FH Hafnarfjörour doszło do zmiany. Halldór Björnsson wszedł za Jónatana Jónssona.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Halldór Björnsson.

W 79. minucie w zespole FH Hafnarfjörour doszło do zmiany. Davíð Viðarsson wszedł za Kristinna Steindorssona. Między 84. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Vikingur i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Hjörtur Logi Valgarðsson
46′ Erlingur Agnarsson
Pétur Viðarsson
84′ Davíd Örn Atlason
Brandur Hendriksson Olsen12′ 44′
67′ Mohamed Didé Fofana
Guðmundur Kristjánsson
41′ Júlíus Magnússon
Kristinn Steindórsson79′
Logi Tómasson
Björn Daníel Sverrisson
 39′ Nikolaj Andreas Hansen
Atli Guðnason46′
25′ Ágúst Eðvald Hlynsson
Jónatan Ingi Jónsson67′
Rick ten Voorde
Jákup Ludvig Thomsen
Francisco Marmolejo Mancilla
Vignir Jóhannesson
67′ Viktor Örlygur Andrason
Cédric D'Ulivo
Gunnlaugur Fannar Guðmundsson
Þórir Jóhann Helgason46′
46′ 86′ Atli Hrafn Andrason
Davíð Þór Viðarsson79′ 87′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna Vikingur w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.