Liga islandzka - 2. kolejka Úrvalsdeild: IF Grótta - Valur Reykyavik 0-3 (0-2)

20 czerwca na Vivaldivöllurinn w Seltjarnarnesie odbyło się spotkanie 2. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami IF Grótta i Valuru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Valuru 3-0.

S. Lárusson 62'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valuru w 17. minucie spotkania, gdy Haukur Sigurðsson strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Kaj í wywołał eksplozję radości wśród kibiców Valuru, zdobywając kolejną bramkę w 25. minucie pojedynku. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Orriego Ómarssona z Valuru, a w 42. minucie Óskara Jónssona z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka IF Grótta rozpoczęła w zmienionym składzie, za Óskara Jónssona wszedł Karl Gunnarsson. W 59. minucie kartką został ukarany Ástbjörn Þórdarson, zawodnik IF Grótta.

W tej samej minucie Haukur Sigurðsson został zastąpiony przez Einara Ingvarssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Valuru w 62. minucie spotkania, gdy Sigurður Lárusson strzelił trzeciego gola. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze IF Grótta: Axel Sigurðarson, Óliver Thorlacius, Ástbjörn Þórdarson, Pétur Árnason, na ich miejsce weszli: Patrik Pétursson, Gabriel Eyjólfsson, Dagur Guðjónsson, Ágúst Hallsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Magnusa Egilssona, Arona Bjarnasona, Björna Starkego, Sigurðura Lárussona zajęli: Valgeir Friðriksson, Kristinn Sigurðsson, Lasse Petry, Birkir Heimisson.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Valur: Magnusowi Egilssonowi w 70. i Sigurðurowi Lárussonowi w 90. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Orri Sigurður Ómarsson39′
59′ 82′ Ástbjörn Þórdarson
Birkir Már Saevarsson
42′ 46′ Óskar Jónsson
Björn Sebastian Starke Hedlund81′
Sigurvin Reynisson
Rasmus Steenberg Christiansen
69′ Óliver Dagur Thorlacius
Haukur Páll Sigurðsson  17′ 59′
87′ Pétur Theódór Árnason
Aron Bjarnason81′
Axel Freyr Hardarson
Kaj Leo í Bartalsstovu  25′
Kristófer Orri Pétursson
Sigurður Egill Lárusson  62′ 90′ 81′
69′ Axel Sigurðarson
Patrick Pedersen
Jón Ívan Rivine
Sveinn Sigurður Jóhannesson
82′ Dagur Guðjónsson
Valgeir Lunddal Friðriksson75′
46′ Karl Fridleifur Gunnarsson
Ólafur Karl Finsen
69′ Patrik Orri Pétursson
Birkir Heimisson81′
69′ Gabriel Hrannar Eyjólfsson
Einar Karl Ingvarsson59′
Gunnar Jónas Hauksson
Lasse Petry Andersen81′
87′ Ágúst Freyr Hallsson
Kristinn Freyr Sigurðsson81′

Drużyna Valuru zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki jedenastki IF Grótta.

Zawodnicy IF Grótta obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.