Liga islandzka - 18. kolejka Úrvalsdeild: Víkingur Reykjavík - UMF Grindavík 1-0 (0-0)

W starciu 18. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 25 sierpnia, zespół Vikingur wygrał z UMF Grindavik 1-0 (0-0). Mecz na Víkingsvöllur w Reykjavík obejrzało 606 widzów.

Á. Hlynsson 80'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół UMF Grindavik wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 29. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom UMF Grindavik i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie sędzia ukarał kartką Dofriego Snorrasona, zawodnika gospodarzy. W 63. minucie za Júlíusa Magnússona wszedł Kwame Quee.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Rodri z UMF Grindavik. W 75. minucie w jedenastce UMF Grindavik doszło do zmiany. Aron Jóhannsson wszedł za Diego Diza. W tej samej minucie trener Vikingur postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Örvar Eggertsson, a murawę opuścił Erlingur Agnarsson.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Ágúst Hlynsson dla drużyny Vikingur. Bramka padła w tej samej minucie. Kibice UMF Grindavik nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sigurdura Hallssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gunnar Thorsteinsson.

W samej końcówce starcia w drużynie Vikingur doszło do zmiany. Viktor Andrason wszedł za Atlego Andrasona.

Josip Zeba
29′ 75′ Erlingur Agnarsson
Diego Diz Martínez75′
89′ Atli Hrafn Andrason
Rodrigo Gómez Mateo67′
Davíd Örn Atlason
Marinó Axel Helgason
63′ Júlíus Magnússon
Stefan Alexander Ljubicic
62′ Dofri Snorrason
Gunnar Þorsteinsson31′ 83′
 80′ Ágúst Eðvald Hlynsson
Sigurjón Rúnarsson36′
Óttar Magnús Karlsson
Óscar Manuel Conde Cruz
Francisco Marmolejo Mancilla
Maciej Majewski
89′ Viktor Örlygur Andrason
Hermann Ágúst Björnsson
Þórir Rafn Þórisson
Sigurður Bjartur Hallsson83′
63′ Kwame Quee
Aron Jóhannsson75′
Logi Tómasson
Nemanja Latinovic
Gunnlaugur Hlynur Birgisson
Símon Logi Thasaphong
75′ Örvar Eggertsson
Dagur Ingi Hammer Gunnarsson

Zespół Vikingur był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom UMF Grindavik przyznał trzy.

Jedenastka Vikingur w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.