Liga islandzka - 18. kolejka Úrvalsdeild: KA Akureyri - KR Reykjavík 0-0

W pojedynku 18. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 25 sierpnia, jedenastka KA Akureyri zremisowała z KR Reykjavik 0-0. Mecz na Akureyrarvöllur obejrzało 734 widzów.

18. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-08-25 18:00 | Stadion: Akureyrarvöllur | Widzów: 734 | Arbiter: P. Gudmundsson
KA Akureyri
KR Reykjavík
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół KR Reykjavik wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Skúlego Fridgeirssona z KR Reykjavik, a w 26. minucie Andriego Stefánssona z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie David Cuerva został zastąpiony przez Hrannara Steingrímssona. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Arnóra Adalsteinssona z KR Reykjavik, a w 65. minucie Iosu Villara z drużyny przeciwnej.

A kibice KA Akureyri nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nökkviego Þórissona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ásgeir Sigurgeirsson. W 82. minucie sędzia pokazał kartkę Elfarowi Aðal­steins­sonowi z drużyny gospodarzy. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole KA Akureyri doszło do zmiany. Saethór Olgeirsson wszedł za Elfara Aðal­steins­sona.

Arnór Sveinn Aðalsteinsson63′
26′ Andri Fannar Stefánsson
Skúli Jón Fridgeirsson25′
Callum Williams
Kristinn Jónsson
Brynjar Ingi Bjarnason
Finnur Tómas Pálmason
56′ David Cuerva Barroso
Pablo Oshan Battuto Punyed Dubón
Almarr Ormarsson
Pálmi Rafn Pálmason
Hallgrímur Mar Steingrímsson
Tobias Bendix Thomsen69′
65′ Iosu Villar Vidal
Kristján Flóki Finnbogason
82′ 86′ Elfar Árni Aðal­steins­son
Óskar Örn Hauksson
76′ Ásgeir Sigurgeirsson
Arnþór Ingi Kristinsson
86′ Saethór Olgeirsson
Finnur Orri Margeirsson
56′ Hrannar Björn Steingrímsson
Atli Sigurjónsson56′
76′ Nökkvi Þeyr Þórisson
Björgvin Stefánsson69′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze KA Akureyri obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół KR Reykjavik w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.