Liga islandzka - 18. kolejka Úrvalsdeild: IF Grótta - KA Akureyri 2-4 (0-2)

27 września na Vivaldivöllurinn w Seltjarnarnesie odbyło się spotkanie 18. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami IF Grótta i KA Akureyri. Starcie zakończyło się zwycięstwem KA Akureyri 4-2.

S. Þórsteinsson 76'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna IF Grótta wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener KA Akureyri wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Steinþóra Þórsteinssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nökkvi Þórisson. Posunięcie trenera było słuszne. Steinþóra Þórsteinssona strzelił kolejnego gola w 76. minucie spotkania.

W 23. minucie kartkę dostał Arnar Helgason, zawodnik IF Grótta.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KA Akureyri w 26. minucie spotkania, gdy Hallgrímur Steingrímsson zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół KA Akureyri, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył po raz drugi w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Hallgrímur Steingrímsson.

W 52. minucie Hrannar Steingrímsson zastąpił Ívara Árnasona. Po chwili trener IF Grótta postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Óliver Thorlacius, a murawę opuścił Pétur Árnason.

W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Óskarowi Jónssonowi z IF Grótta. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Karl Gunnarsson. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze KA Akureyri szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik na 1-3 podwyższył Steinþór Þórsteinsson.

Między 78. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze KA Akureyri: Rodri, Ásgeir Sigurgeirsson, Steinþór Þórsteinsson, na ich miejsce weszli: Haukur Hauksson, Þórri Þórisson, Guðmundur Hafsteinsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Halldóra Baldurssona, Óskara Jónssona zajęli: Kieran Mcgrath, Grímur Jakobsson. W 88. minucie kartką został ukarany Þórri Þórisson, zawodnik gości.

W 90. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Hallgrímur Steingrímsson z KA Akureyri.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik ustalił Kieran Mcgrath.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-4.

Kristijan Jajalo
83′ Halldór Kristján Baldursson
Andri Fannar Stefánsson
 69′ (k.) Karl Fridleifur Gunnarsson
Bjarni Aðalsteinsson
23′ 67′ Arnar Þór Helgason
Brynjar Ingi Bjarnason
Kristófer Melsted
Rodrigo Gómez Mateo78′
Olafur Karel Eiriksson
Sveinn Margeir Hauksson
64′ 83′ Óskar Jónsson
Almarr Ormarsson
Tobias Sommer
Hallgrímur Mar Steingrímsson  26′, 45′, 90′ (k.)
60′ Pétur Theódór Árnason
Hrannar Björn Steingrímsson52′
60′ Axel Freyr Hardarson
Nökkvi Þeyr Þórisson17′
Kristófer Orri Pétursson
Ásgeir Sigurgeirsson78′
Jón Ívan Rivine
Aron Dagur Birnuson
67′ Bjarki Leósson
Ívar Örn Árnason52′
Ástbjörn Þórdarson
Haukur Heidar Hauksson78′
83′ Grímur Ingi Jakobsson
Adam Örn Guðmundsson
60′ Óliver Dagur Thorlacius
Þórri Mar Þórisson78′ 88′
60′ Kjartan Kári Halldórsson
Steinþór Freyr Þórsteinsson17′  76′ 78′
83′  90′ Kieran Mcgrath
Guðmundur Steinn Hafsteinsson78′

Jedenastka KA Akureyri zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom KA Akureyri przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.