Liga islandzka - 18. kolejka Úrvalsdeild: Fylkir Reykjavik - HK Kópavogur 3-2 (2-1)

W spotkaniu 18. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 26 sierpnia, drużyna Fylkiru Reykjavik zwyciężyła z HK Kópavogur 3-2 (2-1). Mecz na Würth völlurinn w Reykjavík obejrzało 911 widzów.

18. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-08-26 21:15 | Stadion: Würth völlurinn | Widzów: 911 | Arbiter: E. Sigurthórsson
A. Marteinsson 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Fylkiru Reykjavik wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fylkiru Reykjavik w ósmej minucie spotkania, gdy Hákon Jónsson zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna HK Kópavogur wyrównała wynik meczu. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Birkir Jónsson.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 28. minucie Valdimar Ingimundarson dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Sam Hewson z Fylkiru Reykjavik. Była to 35. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie żółtą kartką został ukarany Daði Ólafsson, piłkarz gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę HK Kópavogur przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie gola wyrównującego strzelił Ásgeir Marteinsson.

Szybko po stracie bramki zespół Fylkiru Reykjavik ponownie trafił do bramki rywala. W 55. minucie wynik ustalił Geoffrey Castillion. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie żółte kartki dostał Ólafur Skúlason, Andrés Jóhannesson z Fylkiru Reykjavik oraz Ásgeir Ásgeirsson z drużyny gości. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Valdimar Ingimundarson, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 60. minucie Andrés Jóhannesson został zmieniony przez Emila Ásmundssona.

Na murawie, jak to często zdarzało się Fylkirowi Reykjavik w tym sezonie, pojawił się Orri Stefánsson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 63. minucie Hákona Jónssona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Arnthórowi Atlasonowi z drużyny gości. W 75. minucie w zespole HK Kópavogur doszło do zmiany. Brynjar Jónasson wszedł za Birnira Ingasona.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Fylkiru Reykjavik doszło do zmiany. Arnór Ragnarsson wszedł za Geoffreya Castilliona. W 84. minucie żółtą kartkę dostał Valgeir Valgeirsson, piłkarz HK Kópavogur. Trener HK Kópavogur postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Valgeira Valgeirssona i na pole gry wprowadził napastnika Ariego Sigurpálssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole HK Kópavogur doszło do zmiany. Emil Atlason wszedł za Ásgeira Ásgeirssona. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Birkir Valur Jónsson  19′
35′ Sam Hewson
Leifur Andri Leifsson
 28′ 59′ Valdimar Þór Ingimundarson
Alexander Freyr Sindrason
59′ 60′ Andrés Már Jóhannesson
Ásgeir Börkur Ásgeirsson59′ 87′
Ari Leifsson
Bjarni Gunnarsson
48′ Daði Ólafsson
Birnir Snær Ingason75′
59′ Ólafur Ingi Skúlason
Ásgeir Marteinsson  52′
 55′ 80′ Geoffrey Castillion
Valgeir Valgeirsson84′ 87′
 8′ 63′ Hákon Ingi Jónsson
Arnþór Ari Atlason70′
Kristófer Leví Sigtryggsson
Hjörvar Daði Arnarsson
63′ Orri Sveinn Stefánsson
Daniel Ingi Egilsson
60′ Emil Ásmundsson
Atli Arnarson
80′ Arnór Gauti Ragnarsson