Liga islandzka - 17. kolejka Úrvalsdeild: Ungmen. Stj. Gardabaer - ÍA Akranes 3-1 (1-1)

18 sierpnia w Garðabær odbył się pojedynek 17. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Gardabaer i IA Akranes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gardabaer 3-1.

17. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-08-18 21:15 | Stadion: Samsung völlurinn | Widzów: 1218 | Arbiter: S. Thrastarson
A. Lárusson 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka IA Akranes wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia pokazał kartkę Stefánowi Þórðarsonowi z IA Akranes.

W 25. minucie Guðjón Baldvinsson został zmieniony przez Gudmundura Hafsteinssona.

W tym czasie to zawodnicy Gardabaer otworzyli wynik. W tej samej minucie Sölvi Gudbjargarson dał prowadzenie swojej drużynie.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Hlynurowi Jónssonowi, piłkarzowi IA Akranes.

Zawodnicy IA Akranes odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Aron Lárusson.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gardabaer w 46. minucie spotkania, gdy Thorsteinn Ragnarsson zdobył drugą bramkę. W 47. minucie kartkę otrzymał Hallur Flosason z jedenastki gości.

Trener IA Akranes postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Steinara Þorsteinssona i na pole gry wprowadził napastnika Viktora Jónssona, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole IA Akranes doszło do zmiany. Tryggvi Haraldsson wszedł za Bjarkiego Bjarksona. W 70. minucie kartkę dostał Árni Ólafsson, zawodnik gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Baldur Sigurðsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gardabaer, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce IA Akranes doszło do zmiany. Jón Gíslason wszedł za Hlynura Jónssona.

W tej samej minucie trener Gardabaer postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Sölviego Gudbjargarsona. Na boisko wszedł Þorri Rúnarsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 89. minucie kartką został ukarany Aron Lárusson, piłkarz IA Akranes. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Gardabaer doszło do zmiany. Nimo Gribenco wszedł za Thorsteinna Ragnarssona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Hördur Ingi Gunnarsson
 70′ Baldur Sigurðsson
Steinar Þorsteinsson62′
Elís Rafn Björnsson
Bjarki Steinn Bjarkason66′
 25′ 75′ Sölvi Snaer Guðbjargarson
Einar Logi Einarsson
Alex Þór Hauksson
Hallur Flosason47′
Eyjólfur Hédinsson
Hlynur Sævar Jónsson37′ 75′
 46′ 90′ Þorsteinn Már Ragnarsson
Aron Kristófer Lárusson  45′ 89′
25′ Guðjón Baldvinsson
Gonzalo Zamorano León
Hilmar Árni Halldórsson
Stefán Teitur Þórðarson5′
Guðjón Orri Sigurjónsson
Dino Hodžić
90′ Nimo Gribenco
Jón Gísli Eyland Gíslason75′
Sigurbergur Áki Jörundsson
Benjamín Mehic
75′ Þorri Geir Rúnarsson
Tryggvi Hrafn Haraldsson66′
Ísak Andri Sigurgeirsson
Sigurður Hrannar Þorsteinsson
25′ Guðmundur Steinn Hafsteinsson
Brynjar Snær Pálsson
Óli Valur Ómarsson
Viktor Jónsson62′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom IA Akranes wręczył pięć żółtych.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.