Liga islandzka - 17. kolejka Úrvalsdeild: UMF Grindavík - HK Kópavogur 1-1 (0-1)

W pojedynku 17. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 18 sierpnia, drużyna UMF Grindavik zremisowała z HK Kópavogur 1-1 (0-1).

17. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-08-18 19:00 | Stadion: Mustad völlurinn | Widzów: 611 | Arbiter: T. Arnason
UMF Grindavík
HK Kópavogur
1
1
S. Ljubicic 79'
A. Arnarson 28'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół UMF Grindavik wygrał aż osiem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze HK Kópavogur nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Atli Arnarson.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Björn Berg z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki HK Kópavogur.

Trener UMF Grindavik postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Sigurdur Hallsson, a murawę opuścił Hermann Björnsson. Między 65. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Birnir Ingason zastąpił Brynjara Jónassona.

Mimo że zespół UMF Grindavik nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 50 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 79. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stefan Ljubicic.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce UMF Grindavik doszło do zmiany. Sigurjón Rúnarsson wszedł za Arona Jóhannssona. W 86. minucie arbiter ukarał kartką Emila Atlasona, zawodnika HK Kópavogur. Kibice HK Kópavogur nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emila Atlasona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Valgeir Valgeirsson.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Arnar Freyr Ólafsson
61′ Hermann Ágúst Björnsson
Ásgeir Börkur Ásgeirsson
83′ Aron Jóhannsson
Bjarni Gunnarsson
 79′ 69′ Stefan Alexander Ljubicic
Birnir Snær Ingason69′
65′ Gunnar Þorsteinsson
Valgeir Valgeirsson86′
Óscar Manuel Conde Cruz
Arnþór Ari Atlason
Maciej Majewski
Sigurður Hrannar Björnsson
61′ Sigurður Bjartur Hallsson
Daniel Ingi Egilsson
Nemanja Latinovic
Viktor Bjarki Arnarsson
83′ Sigurjón Rúnarsson
Emil Atlason86′ 86′
Símon Logi Thasaphong
Andri Jónasson
Dagur Ingi Hammer Gunnarsson
Brynjar Jónasson69′

Ari Sigurpálsson

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka UMF Grindavik w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Drużyna gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.