Liga islandzka - 17. kolejka Úrvalsdeild: IBV Vestmannaeyjar - KA Akureyri 1-1 (0-1)

18 sierpnia odbył się mecz 17. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Vestmannaeyjar i KA Akureyri. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

E. Aðal­steins­son 18'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków jedenastka KA Akureyri wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KA Akureyri w 18. minucie spotkania, gdy Elfar Aðal­steins­son zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Oranowi Jacksonowi z drużyny gospodarzy. Była to 41. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KA Akureyri.

W 49. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Gary Martin. W 58. minucie Nökkvi Þórisson został zastąpiony przez Ásgeira Sigurgeirssona.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w drużynie Vestmannaeyjar za Jonathana Glenna wszedł Róbert Eysteinsson, a w zespole KA Akureyri David Cuerva zmienił Bjarniego Adalsteinssona. Chwilę później trener Vestmannaeyjar postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Breki Ómarsson, a murawę opuścił Jonathan Franks. W 82. minucie w drużynie Vestmannaeyjar doszło do zmiany. Benjamin Prah wszedł za Feliksa Fridrikssona.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartkę otrzymał Benjamin Prah z Vestmannaeyjar. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Kristijan Jajalo
82′ Felix Örn Friðriksson
Alexander Groven
Diogo Manuel Gonçalves Coelho
Andri Fannar Stefánsson
41′ Oran Jackson
Callum Williams
Óskar Elías Zoëga Óskarsson
David Cuerva Barroso72′
Telmo Ferreira Castanheira
Torfi Tímoteus Gunnarsson
77′ Jonathan Franks
Almarr Ormarsson
Priestley Griffiths
Hallgrímur Mar Steingrímsson
72′ Jonathan Ricardo Glenn
Iosu Villar Vidal
 49′ (k.) Gary Martin
Bjarni Aðalsteinsson72′
72′ Róbert Aron Eysteinsson
Brynjar Ingi Bjarnason
77′ Breki Ómarsson
Saethór Olgeirsson
82′ 90′ Benjamin Prah
Hrannar Björn Steingrímsson

Ásgeir Sigurgeirsson58′

Sędzia nie ukarał zawodników KA Akureyri żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna KA Akureyri w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół Vestmannaeyjar zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie ÍA Akranes. Natomiast 25 sierpnia KR Reykjavík zagra z zespołem KA Akureyri na jego terenie.