Liga islandzka - 17. kolejka Úrvalsdeild: Breidablik UBK - Valur Reykyavik 3-3 (2-2)

W meczu 17. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 19 sierpnia, jedenastka Breidablik UBK zremisowała z Valurem 3-3 (2-2). Mecz na Kópavogsvöllur w Kópavogur obejrzało 1 321 widzów.

17. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-08-19 21:15 | Stadion: Kópavogsvöllur | Widzów: 1321 | Arbiter: I. Kristjánsson
H. Sigurðsson 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 pojedynków zespół Breidablik UBK wygrał 24 razy i zanotował 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Valuru otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Birkir Saevarsson.

W 19. minucie za Sigurdura Lárussona wszedł Kristinn Halldórsson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valuru w 19. minucie spotkania, gdy Patrick Pedersen strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Breidablik UBK wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Viktora Einarssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alexander Sigurdarson. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Brynjolfur Willumsson.

Piłkarze Breidablik UBK odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 41. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andri Yeoman.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Patrickowi Pedersenowi z Valuru. Była to 42. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Breidablik UBK przyniosły efekt bramkowy. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem Brynjolfur Willumsson po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-2.

Po chwili trener Valuru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Kaj í, a murawę opuścił Andri Adolphsson.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 69. minucie wynik ustalił Haukur Sigurðsson.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Valuru doszło do zmiany. Emil Lyng wszedł za Patricka Pedersena. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-3.

Orri Sigurður Ómarsson
90′ Gísli Eyjólfsson
Haukur Páll Sigurðsson  69′
 37′, 61′ Brynjólfur Darri Willumsson
Kristinn Freyr Sigurðsson
 41′ Andri Rafn Yeoman
Sigurður Egill Lárusson19′
31′ Alexander Helgi Sigurðason
Ívar Örn Jónsson
31′ 90′ Viktor Karl Einarsson