Liga islandzka - 16. kolejka Úrvalsdeild: Valur Reykyavik - FH Hafnarfjörður 2-3 (0-0)

11 sierpnia na Vodafonevöllurinn (Valsvöllur) w Reykjavík odbyło się spotkanie 16. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Valuru i FH Hafnarfjörour. Starcie zakończyło się zwycięstwem FH Hafnarfjörour 3-2. Mecz obejrzało 1 063 widzów.

16. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-08-11 22:00 | Stadion: Origovöllurinn | Widzów: 1063 | Arbiter: S. Thrastarson
M. Beck 83'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki drużyna FH Hafnarfjörour wygrała 23 razy i zanotowała 13 porażek oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mortena Becka z FH Hafnarfjörour, a w 30. minucie Kristinna Sigurdssona z drużyny przeciwnej.

W 38. minucie Hjörtur Valgarðsson zastąpił Cédrica D'Ulivo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Valuru wyszedł w zmienionym składzie, za Ólafur Karl Finsena wszedł Einar Ingvarsson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FH Hafnarfjörour w 51. minucie spotkania, gdy Steven Lennon strzelił z karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Pedersen. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 64. minucie sędzia ukarał kartkami Guðmanna Þórissona, Davíða Viðarssona z zespołu gości.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Patrick Pedersen z Valuru. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FH Hafnarfjörour doszło do zmiany. Brandur Hendriksson wszedł za Kristinna Steindorssona.

Po chwili trener Valuru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Kaj í, a murawę opuścił Sigurdur Lárusson.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 75. minucie Björn Sverrisson wyrównał wynik meczu.

W 82. minucie arbiter przyznał kartkę Jónatanowi Jónssonowi z FH Hafnarfjörour.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FH Hafnarfjörour przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Morten Beck.

W 86. minucie w jedenastce Valuru doszło do zmiany. Emil Lyng wszedł za Sebastiana Starke'a. A trener FH Hafnarfjörour wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Halldóra Björnssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jónatan Jónsson. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Pétur Viðarsson
86′ Björn Sebastian Starke Hedlund
Kristinn Steindórsson65′
Andri Adolphsson
Björn Daníel Sverrisson  75′
46′ Ólafur Karl Finsen
Thórdur Thorsteinn Thórdarson
Haukur Páll Sigurðsson
Davíð Þór Viðarsson64′
30′ Kristinn Freyr Sigurðsson
Morten Beck Guldsmed  83′ 29′
73′ Sigurður Egill Lárusson
Jónatan Ingi Jónsson82′ 86′
 55′ (k.), 64′ (k.) Patrick Pedersen
Halldór Orri Björnsson86′
46′ Einar Karl Ingvarsson
Brandur Hendriksson Olsen65′
86′ Emil Lyng
Logi Hrafn Róbertsson
Kristinn Ingi Halldórsson
Arnar Sigþórsson
73′ Kaj Leo í Bartalsstovu
Atli Guðnason

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FH Hafnarfjörour przyznał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.