Liga islandzka - 16. kolejka Úrvalsdeild: FH Hafnarfjörður - Breidablik UBK 3-1 (1-1)

W starciu 16. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 13 września, drużyna FH Hafnarfjörour wygrała z Breidablik UBK 3-1 (1-1). Mecz na Kaplakrikavöllur w Hafnarfjörður obejrzało 485 widzów.

16. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-09-13 18:30 | Stadion: Kaplakrikavöllur | Widzów: 485 | Arbiter: E. Sigurthórsson
V. Einarsson 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań jedenastka FH Hafnarfjörour wygrała 26 razy i zanotowała 15 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Andriemu Yeomanowi z zespołu gości.

Nieoczekiwanie to piłkarze FH Hafnarfjörour otworzyli wynik. W 34. minucie Steven Lennon dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 39. minucie kartkę dostał Ólíver Sigurjónsson, piłkarz gości.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Viktor Einarsson.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Breidablik UBK postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Kristinna Steindórssona i na pole gry wprowadził napastnika Alexandra Sigurðasona, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie w zespole Breidablik UBK doszło do zmiany. Gísli Eyjólfsson wszedł za Thomasa Mikkelsena.

W 73. minucie za Hjörtura Valgarðssona wszedł Logi Tómasson. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce FH Hafnarfjörour doszło do zmiany. Kristján Emilsson wszedł za Baldura Sigurðssona. W tej samej minucie trener FH Hafnarfjörour postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Atli Guðnason, a murawę opuścił Ólafur Finsen. Atli Guðnason nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Trzeba było trochę poczekać, aby Steven Lennon wywołał eksplozję radości wśród kibiców FH Hafnarfjörour, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie spotkania. W 85. minucie w drużynie FH Hafnarfjörour doszło do zmiany. Morten Beck wszedł za Kristjána Emilssona.

Zespół Breidablik UBK ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Atli Guðnason.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Damir Muminovic
77′ Baldur Sigurðsson
Viktor Karl Einarsson  45′
73′ Hjörtur Logi Valgarðsson
Höskuldur Gunnlaugsson
Pétur Viðarsson
Davíð Ingvarsson
77′ Ólafur Karl Finsen
Andri Rafn Yeoman15′
 34′, 77′ Steven Lennon
Gísli Eyjólfsson72′
73′ Logi Tómasson
Viktor Örn Margeirsson
85′ Morten Beck Guldsmed
Róbert Orri Þorkelsson
77′ 85′ Kristján Gauti Emilsson
Stefán Ingi Sigurðarson
77′  90′ Atli Guðnason
Alexander Helgi Sigurðason60′

Arbiter nie ukarał zawodników FH Hafnarfjörour żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka FH Hafnarfjörour w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.