Liga islandzka - 13. kolejka Úrvalsdeild: KR Reykjavík - Ungmen. Stj. Gardabaer 2-2 (0-1)

W spotkaniu 13. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 21 lipca, jedenastka KR Reykjavik zremisowała z Gardabaer 2-2 (0-1). Mecz na Alvogenvöllurinn w Reykjavík obejrzało 1 658 widzów.

H. Halldórsson 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Zespół KR Reykjavik wygrał aż 16 razy, zremisował 10, a przegrał tylko dziewięć.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Gardabaer otworzyli wynik. W 29. minucie Baldur Sigurðsson dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gardabaer.

Na drugą połowę jedenastka Gardabaer wyszła w zmienionym składzie, za Sölviego Gudbjargarsona wszedł Guðjón Baldvinsson. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Arnthóra Kristinssona z KR Reykjavik, a w 56. minucie Þorriego Rúnarssona z drużyny przeciwnej. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Tobias Thomsen.

W 58. minucie za Atlego Sigurjónssona wszedł Björgvin Stefánsson. Trener KR Reykjavik postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Arnthóra Kristinssona i na pole gry wprowadził napastnika Ægira Jónassona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 63. minucie sędzia ukarał kartką Daníel Laxdala, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KR Reykjavik w 80. minucie spotkania, gdy Björgvin Stefánsson zdobył drugą bramkę. W 83. minucie w drużynie KR Reykjavik doszło do zmiany. Aron Josepsson wszedł za Tobiasa Thomsena.

W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Aleksowi Haukssonowi z Gardabaer.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu gola wyrównującego strzelił Hilmar Halldórsson. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Minutę później kartkę obejrzał Kristinn Jónsson z zespołu gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Jóhann Laxdal
90′ Kristinn Jónsson
Martin Rauschenberg Brorsen
Pablo Oshan Battuto Punyed Dubón
Baldur Sigurðsson  29′ 63′
50′ 58′ Arnþór Ingi Kristinsson
Heiðar Ægisson
Pálmi Rafn Pálmason
Sölvi Snaer Guðbjargarson46′
58′ Atli Sigurjónsson
Eyjólfur Hédinsson
 57′ (k.) 83′ Tobias Bendix Thomsen
Brynjar Gauti Guðjónsson
83′ Aron Bjarki Jósepsson
Nimo Gribenco
Finnur Tómas Pálmason
Alex Þór Hauksson72′ 90′
Finnur Orri Margeirsson
Ævar Ingi Jóhannesson
58′ Ægir Jarl Jónasson
Guðjón Baldvinsson46′
58′  80′ Björgvin Stefánsson
Guðmundur Steinn Hafsteinsson63′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Gardabaer, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom KR Reykjavik, a piłkarzom gości wręczył trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.