Liga islandzka - 13. kolejka Úrvalsdeild: KA Akureyri - ÍA Akranes 1-1 (0-1)

21 lipca na Akureyrarvöllur odbył się mecz 13. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami KA Akureyri i IA Akranes. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 1 004 widzów.

13. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-07-21 19:00 | Stadion: Akureyrarvöllur | Widzów: 1004 | Arbiter: E. Eiriksson
KA Akureyri
ÍA Akranes
1
1
A. Ormarsson 58'
V. Jónsson 9'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna IA Akranes wygrała aż 10 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Viktor Jónsson.

Między 22. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny IA Akranes.

Piłkarze KA Akureyri nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Almarr Ormarsson.

W 59. minucie Torfi Gunnarsson zastąpił Ívara Árnasona. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom KA Akureyri: Ýmirowi Geirssonowi w 62. i Brynjarowi Bjarnasonowi w 63. minucie. Chwilę później trener IA Akranes postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Einara Einarssona wszedł Arnór Gudmundsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis.

W 69. minucie Viktor Jónsson został zmieniony przez Gonzala Zamorana, a za Stefána Þórðarsona wszedł na boisko Bjarki Bjarkson, co miało wzmocnić drużynę IA Akranes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ásgeira Sigurgeirssona na Nökkviego Þórissona oraz Iosu Villara na Andriego Stefánssona. W 88. minucie sędzia ukarał kartką Hördura Gunnarssona, zawodnika IA Akranes. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Árni Snær Ólafsson
43′ Hallgrímur Jónasson
Jón Gísli Eyland Gíslason
63′ Brynjar Ingi Bjarnason
Óttar Bjarni Guðmundsson45′
62′ Ýmir Már Geirsson
Hördur Ingi Gunnarsson88′
59′ Torfi Tímoteus Gunnarsson
Lars Marcus Johansson34′
 58′ Almarr Ormarsson
Einar Logi Einarsson67′
Hallgrímur Mar Steingrímsson
Arnar Már Gudjónsson33′
Hrannar Björn Steingrímsson
Albert Hafsteinsson23′
85′ Iosu Villar Vidal
Tryggvi Hrafn Haraldsson
22′ Elfar Árni Aðal­steins­son
Viktor Jónsson  9′ 69′
71′ Ásgeir Sigurgeirsson
Stefán Teitur Þórðarson79′
Kristijan Jajalo
Aron Bjarki Kristjánsson
59′ Ívar Örn Árnason
Arnór Snaer Guðmundsson67′
Haukur Heidar Hauksson
Steinar Þorsteinsson
85′ Andri Fannar Stefánsson
Bjarki Steinn Bjarkason79′
Saethór Olgeirsson
Hallur Flosason
Ólafur Aron Pétursson
Aron Kristófer Lárusson
71′ Nökkvi Þeyr Þórisson
Gonzalo Zamorano León69′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy IA Akranes. Wręczył im cztery żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy dostali dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.