Liga islandzka - 13. kolejka Úrvalsdeild: HK Kópavogur - FH Hafnarfjörður 2-0 (2-0)

W pojedynku 13. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 22 lipca, jedenastka HK Kópavogur wygrała z FH Hafnarfjörour 2-0 (2-0). Mecz na Kórinn obejrzało 870 widzów.

A. Arnarson 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FH Hafnarfjörour wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Halldór Björnsson z FH Hafnarfjörour. Była to 27. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HK Kópavogur w 32. minucie spotkania, gdy Emil Atlason strzelił pierwszego gola. W 45. minucie Jónatan Jónsson został zmieniony przez Atlego Guðnasona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HK Kópavogur w 45. minucie spotkania, gdy Atli Arnarson zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

W 53. minucie kartkę obejrzał Björn Berg z jedenastki gospodarzy. Po chwili trener FH Hafnarfjörour postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Halldóra Björnssona. Na boisko wszedł Brynjar Guðmundsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 69. minucie Brandur Hendriksson został zmieniony przez Kristinna Steindorssona, co miało wzmocnić drużynę FH Hafnarfjörour. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Atlasona na Káriego Péturssona w 83. minucie oraz Mániego Hilmarssona na Brynjara Jónassona w tej samej minucie. Między 73. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Cédric D'Ulivo73′
53′ Björn Berg Bryde
Guðmann Þórisson
Birkir Valur Jónsson
Pétur Viðarsson90′
Leifur Andri Leifsson
Halldór Orri Björnsson27′ 63′
 45′ (k.) Atli Arnarson
Brandur Hendriksson Olsen69′
Ásgeir Börkur Ásgeirsson
Guðmundur Kristjánsson
83′ Máni Hilmarsson
Björn Daníel Sverrisson
Valgeir Valgeirsson
Davíð Þór Viðarsson
Arnþór Ari Atlason
Jónatan Ingi Jónsson45′
 32′ 83′ Emil Atlason
Kristján Ólafsson
83′ 89′ Kári Pétursson
Arnar Sigþórsson
Andri Jónasson
Kristinn Steindórsson69′
83′ Brynjar Jónasson
Atli Guðnason45′
Arian Ari Morina
Haukur Leifur Eiríksson

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół HK Kópavogur w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.