Liga islandzka - 13. kolejka Úrvalsdeild: Breidablik UBK - UMF Grindavík 0-0

22 lipca na Kópavogsvöllur w Kópavogur odbyło się starcie 13. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Breidablik UBK i UMF Grindavik. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 1 129 widzów.

13. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-07-22 21:15 | Stadion: Kópavogsvöllur | Widzów: 1129 | Arbiter: J. Jónsson
Breidablik UBK
UMF Grindavík
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół UMF Grindavik wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut zespół UMF Grindavik zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Breidablik UBK była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 29. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 60. minucie za Kolbeinna Thordarsona wszedł Gísli Eyjólfsson. A trener Breidablik UBK wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brynjolfura Willumssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Höskuldur Gunnlaugsson.

Niedługo później trener UMF Grindavik postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Arona Jóhannssona wszedł Hermann Björnsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce UMF Grindavik utrzymać remis. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom UMF Grindavik: Vladanowi Đogatoviciowi w 77. i Diego Dizowi w 83. minucie. W tej samej minucie w drużynie Breidablik UBK doszło do zmiany. Thórir Gudjónsson wszedł za Davida Ingvarssona.

Elias Alexander Tamburini
43′ 73′ Höskuldur Gunnlaugsson
Josip Zeba
83′ Davíð Ingvarsson
Rodrigo Gómez Mateo
Gudjón Pétur Lýdsson
Marinó Axel Helgason45′
Viktor Örn Margeirsson
Aron Jóhannsson76′
60′ Kolbeinn Thórdarson
Diego Diz Martínez66′ 83′
60′ Gísli Eyjólfsson
Sigurður Bjartur Hallsson70′
73′ Brynjólfur Darri Willumsson
Sigurjón Rúnarsson
83′ Thórir Gudjónsson
Dagur Ingi Hammer Gunnarsson

Zawodnicy Breidablik UBK dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka UMF Grindavik będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie IBV Vestmannaeyjar. Natomiast 29 lipca Víkingur Reykjavík będzie gościć drużynę Breidablik UBK.