Liga islandzka - 12. kolejka Úrvalsdeild: Víkingur Reykjavík - Fylkir Reykjavik 1-1 (1-1)

15 lipca w Reykjavík odbył się mecz 12. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Vikingur i Fylkiru Reykjavik. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

G. Castillion 17'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Fylkiru Reykjavik wygrał 13 razy i zanotował pięć porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Fylkiru Reykjavik otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Geoffrey Castillion.

W 19. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Ragnarowi Sveinssonowi, zawodnikowi Fylkiru Reykjavik.

Zespół Fylkiru Reykjavik krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Gudmundur Tryggvason. W 31. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Daðiemu Ólafssonowi z Fylkiru Reykjavik.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia ukarał żółtą kartką Erlingura Agnarssona, piłkarza gospodarzy. W 67. minucie Örvar Eggertsson został zmieniony przez Nikolaja Hansena.

W 71. minucie Halldór Sigurdsson został zmieniony przez Logiego Tómassona, co miało wzmocnić zespół Vikingur. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ragnara Sveinssona na Arnóra Ragnarssona oraz Geoffreya Castilliona na Hákona Jónssona. W 86. minucie żółtą kartkę otrzymał Ólafur Skúlason z drużyny gości. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Erlingur Agnarsson, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Orri Sveinn Stefánsson
71′ Halldór Smári Sigurdsson
Kolbeinn Birgir Finnsson
61′ 87′ Erlingur Agnarsson
Daði Ólafsson31′
 25′ Gudmundur Andri Tryggvason
Ólafur Ingi Skúlason86′
67′ Örvar Eggertsson
Hákon Ingi Jónsson77′
71′ Logi Tómasson
Leonard Sigurdsson
67′ Nikolaj Andreas Hansen
Birkir Eyþórsson

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Vikingur, a piłkarzom gości wręczył trzy żółte.

Drużyna Vikingur w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół gości w drugiej połowie także wymienił dwóch graczy.