Liga islandzka - 12. kolejka Úrvalsdeild: HK Kópavogur - KA Akureyri 2-1 (1-1)

W starciu 12. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 14 lipca, zespół HK Kópavogur wygrał z KA Akureyri 2-1 (1-1). Mecz na Kórinn obejrzało 790 widzów.

Hallgrímur Steingrímsson 43'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna HK Kópavogur wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo 11 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ásgeirowi Marteinssonowi z HK Kópavogur. Była to 29. minuta pojedynku.

W tym czasie piłkarze HK Kópavogur nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie bramkę zdobył Björn Berg.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie Hallgrímur Steingrímsson wyrównał wynik meczu z karnego. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 64. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Ýmirowi Geirssonowi z drużyny gości. Chwilę później trener KA Akureyri postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Torfiego Gunnarssona wszedł Andri Stefánsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

W 72. minucie Ásgeir Sigurgeirsson został zastąpiony przez Steinthóra Thorsteinssona.

Zawodnicy HK Kópavogur w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Valgeir Valgeirsson.

W 86. minucie w zespole KA Akureyri doszło do zmiany. Nökkvi Þórisson wszedł za Daníela Hafsteinssona. W doliczonej pierwszej minucie spotkania żółte kartki obejrzał Atli Arnarson z HK Kópavogur i Steinthór Thorsteinsson, Hrannar Steingrímsson z drużyny gości. Minutę później czerwone kartki dostali: Bjarni Gunnarsson z HK Kópavogur oraz Steinthór Thorsteinsson (po drugiej żółtej) z KA Akureyri.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Daníel Hafsteinsson86′
 33′ Björn Berg Bryde
Hallgrímur Jónasson
Birkir Valur Jónsson
Brynjar Ingi Bjarnason
Leifur Andri Leifsson
Ýmir Már Geirsson64′
90′ Atli Arnarson
Torfi Tímoteus Gunnarsson65′
Ásgeir Börkur Ásgeirsson
Almarr Ormarsson
90′ Bjarni Gunnarsson
Hallgrímur Mar Steingrímsson  43′ (k.)
29′ Ásgeir Marteinsson
Hrannar Björn Steingrímsson90′
 85′ Valgeir Valgeirsson