Liga islandzka - 11. kolejka Úrvalsdeild: Víkingur Reykjavík - ÍA Akranes 0-0

1 lipca na Víkingsvöllur w Reykjavík odbył się mecz 11. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Vikingur i IA Akranes. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 1 421 widzów.

11. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-07-01 21:15 | Stadion: Víkingsvöllur | Widzów: 1421 | Arbiter: T. Arnason
Víkingur Reykjavík
ÍA Akranes
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia jedenastka IA Akranes wygrała 11 razy i zanotowała trzy porażki oraz osiem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Atli Andrason został zastąpiony przez Kwame'a Queego.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom IA Akranes: Einarowi Einarssonowi w 30. i Marcusowi Johanssonowi w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Erlingurowi Agnarssonowi z jedenastki gospodarzy. W 58. minucie w drużynie IA Akranes doszło do zmiany. Steinar Þorsteinsson wszedł za Tryggviego Haraldssona.

W 66. minucie arbiter ukarał kartką Stefána Þórðarsona, piłkarza IA Akranes. Po chwili trener Vikingur postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Gudmundura Tryggvasona. Na boisko wszedł James Mack, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie Viktor Jónsson został zmieniony przez Bjarkiego Bjarksona, a za Gonzala Zamorana wszedł na boisko Albert Hafsteinsson, co miało wzmocnić zespół IA Akranes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolaja Hansena na Örvara Eggertssona.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Árni Ólafsson, zawodnik gości.

Hördur Ingi Gunnarsson
52′ Erlingur Agnarsson
Lars Marcus Johansson45′
21′ Atli Hrafn Andrason
Einar Logi Einarsson30′
Davíd Örn Atlason
Arnar Már Gudjónsson
Dofri Snorrason
Tryggvi Hrafn Haraldsson58′
73′ Gudmundur Andri Tryggvason
Gonzalo Zamorano León90′
77′ Nikolaj Andreas Hansen
Steinar Þorsteinsson58′
73′ James Charles Mack
Bjarki Steinn Bjarkason77′
Júlíus Magnússon
Hallur Flosason
21′ Kwame Quee
Albert Hafsteinsson90′
77′ Örvar Eggertsson
Aron Kristófer Lárusson

Drużyna IA Akranes zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Vikingur, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.