Liga islandzka - 11. kolejka Úrvalsdeild: ÍA Akranes - Fylkir Reykjavik 2-0 (1-0)

W meczu 11. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 6 lipca, drużyna IA Akranes wygrała z Fylkirem Reykjavik 2-0 (1-0). Mecz na Norðurálsvöllurinn obejrzało 1 006 widzów.

11. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-07-06 16:00 | Stadion: Norðurálsvöllurinn | Widzów: 1006 | Arbiter: P. Gudmundsson
ÍA Akranes
Fylkir Reykjavik
2
0
T. Haraldsson 13'
V. Jónsson 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań jedenastka IA Akranes wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IA Akranes w 13. minucie spotkania, gdy Tryggvi Haraldsson zdobył pierwszą bramkę.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fylkir Reykjavik: Valdimarowi Ingimundarsonowi w 17. i Orriemu Stefánssonowi w 31. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu IA Akranes.

W 61. minucie Gonzalo Zamorano został zmieniony przez Arona Lárussona. Trener Fylkiru Reykjavik postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Sama Hewsona i na pole gry wprowadził napastnika Ragnara Sveinssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie Daði Ólafsson został zmieniony przez Arnóra Ragnarssona, co miało wzmocnić zespół Fylkiru Reykjavik. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tryggviego Haraldssona na Bjarkiego Bjarksona.

Dopiero w drugiej połowie Viktor Jónsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców IA Akranes, strzelając kolejnego gola w 80. minucie meczu. W 81. minucie Jón Gíslason został zmieniony przez Hallura Flosasona, co miało wzmocnić jedenastkę IA Akranes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hákona Jónssona na Leonarda Sigurdssona.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Kristófer Leví Sigtryggsson
81′ Jón Gísli Eyland Gíslason
Ari Leifsson
 13′ 78′ Tryggvi Hrafn Haraldsson
Daði Ólafsson76′
61′ Gonzalo Zamorano León
Geoffrey Castillion
 80′ Viktor Jónsson
Arnór Gauti Ragnarsson76′
78′ Bjarki Steinn Bjarkason
Ólafur Ingi Skúlason
81′ Hallur Flosason
Leonard Sigurdsson90′
61′ Aron Kristófer Lárusson
Ragnar Bragi Sveinsson69′
Sigurður Hrannar Þorsteinsson
Birkir Eyþórsson

Sędzia nie ukarał zawodników IA Akranes żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.