Liga islandzka - 10. kolejka Úrvalsdeild: KR Reykjavík - IF Grótta 1-1 (0-0)

24 września na KR-völlur w Reykjavík odbył się pojedynek 10. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami KR Reykjavik i IF Grótta. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 402 widzów.

K. Gunnarsson 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół KR Reykjavik wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszej połowie drużyna IF Grótta została osłabiona. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sigurvin Reynisson osłabiając tym samym zespół gości.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Ægirowi Jónassonowi i Finnurowi Pálmasonowi. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie za Atlego Sigurjónssona wszedł Óskar Hauksson. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Pálmiemu Pálmasonowi z zespołu gospodarzy. Była to 54. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IF Grótta w 54. minucie spotkania, gdy Karl Gunnarsson strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Pablo Battuto. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie KR Reykjavik doszło do zmiany. Alex Hilmarsson wszedł za Pabla Battuta. Po chwili trener IF Grótta postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Kieran Mcgrath, a murawę opuścił Pétur Árnason. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Arnar Þór Helgason
45′ Finnur Tómas Pálmason
Kristófer Melsted
 70′ 71′ Pablo Oshan Battuto Punyed Dubón
Olafur Karel Eiriksson
Stefán Árni Geirsson
Óskar Jónsson
54′ Pálmi Rafn Pálmason
Sigurvin Reynisson38′
53′ Atli Sigurjónsson
Tobias Sommer
Kristján Flóki Finnbogason
Pétur Theódór Árnason77′
45′ Ægir Jarl Jónasson
Halldór Kristján Baldursson
71′ Alex Freyr Hilmarsson
Bjarki Leósson
Arnþór Ingi Kristinsson
Grímur Ingi Jakobsson
Hrafn Tómasson
Óliver Dagur Thorlacius
53′ Óskar Örn Hauksson
Kjartan Kári Halldórsson
Jóhannes Kristinn Bjarnason
Kieran Mcgrath77′

Przewaga zespołu KR Reykjavik w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał jedną czerwoną kartkę zawodnikom IF Grótta, a piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół KR Reykjavik w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.