Liga islandzka - 10. kolejka Úrvalsdeild: KA Akureyri - HK Kópavogur 1-1 (0-1)

24 września na Akureyrarvöllur odbyło się spotkanie 10. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami KA Akureyri i HK Kópavogur. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

A. Atlason 14'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna KA Akureyri wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Arnþór Atlason wywołał eksplozję radości wśród kibiców HK Kópavogur , zdobywając bramkę w 14. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HK Kópavogur.

Drugą połowę drużyna HK Kópavogur rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ólafura Eyjólfssona, Thórdura Thórdarsona weszli Valgeir Valgeirsson, Atli Arnarson. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brynjara Bjarnasona z KA Akureyri, a w 63. minucie Valgeira Valgeirssona z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Ívar Árnason został zmieniony przez Bjarniego Aðalsteinssona. Trener KA Akureyri wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nökkviego Þórissona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ásgeir Sigurgeirsson. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 77. minucie kartkę obejrzał Guðmundur Júlíusson z HK Kópavogur.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Almarr Ormarsson.

W 88. minucie w jedenastce KA Akureyri doszło do zmiany. Steinþór Þórsteinsson wszedł za Guðmundura Hafsteinssona. Chwilę później trener HK Kópavogur postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Stefan Ljubicic, a murawę opuścił Jón Barðdal. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Nökkvi Þórisson, zawodnik gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Arnar Freyr Ólafsson
64′ Ívar Örn Árnason
Hörður Árnason
Andri Fannar Stefánsson
Guðmundur Þór Júlíusson77′
47′ Brynjar Ingi Bjarnason
Martin Rauschenberg Brorsen
Rodrigo Gómez Mateo
Ásgeir Börkur Ásgeirsson
Sveinn Margeir Hauksson
Birnir Snær Ingason
 80′ Almarr Ormarsson
Ásgeir Marteinsson
Hallgrímur Mar Steingrímsson
Thórdur Thorsteinn Thórdarson46′
Hrannar Björn Steingrímsson
Arnþór Ari Atlason  14′
88′ Guðmundur Steinn Hafsteinsson
Jón Arnar Barðdal90′
64′ Ásgeir Sigurgeirsson
Ólafur Örn Eyjólfsson46′
Aron Dagur Birnuson
Hjörvar Daði Arnarsson
Haukur Heidar Hauksson
Leifur Andri Leifsson
64′ Bjarni Aðalsteinsson
Alexander Freyr Sindrason
Adam Örn Guðmundsson
Atli Arnarson46′
Þórri Mar Þórisson
Bjarni Gunnarsson
88′ Steinþór Freyr Þórsteinsson
Valgeir Valgeirsson46′ 63′
64′ 90′ Nökkvi Þeyr Þórisson
Stefan Alexander Ljubicic90′

Przewaga drużyny KA Akureyri w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.