Liga islandzka - 10. kolejka Úrvalsdeild: HK Kópavogur - Valur Reykyavik 1-2 (0-0)

W spotkaniu 10. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, które rozegrane zostało 30 czerwca, jedenastka HK Kópavogur przegrała z Valurem 1-2 (0-0). Mecz na Kórinn obejrzało 1 170 widzów.

B. Ingason 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Valuru wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach drużyna Valuru próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę HK Kópavogur w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie bramkę zdobył Ásgeir Marteinsson.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom HK Kópavogur: Valgeirowi Valgeirssonowi w 56. i Arianowi Morinie w 58. minucie. W 59. minucie Emil Lyng został zmieniony przez Kristinna Halldórssona. Niedługo później trener Valuru postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Andriego Adolphssona. Na boisko wszedł Kaj í, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 73. minucie do własnej bramki trafił zawodnik HK Kópavogur Arnar Ólafsson. W 78. minucie Sigurdur Lárusson został zmieniony przez Birnira Ingasona, co miało wzmocnić zespół Valuru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valgeira Valgeirssona na Káriego Péturssona.

Trener HK Kópavogur postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Ásgeira Marteinssona i na pole gry wprowadził napastnika Emila Atlasona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej trzeciej minucie meczu w zespole HK Kópavogur doszło do zmiany. Aron Aðalsteinsson wszedł za Káriego Péturssona. Dwie minuty później kartką został ukarany Haukur Sigurðsson, piłkarz Valuru.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valuru w 90. minucie spotkania, gdy Birnir Ingason zdobył drugą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Atlason
73′ (samob.) Arnar Freyr Ólafsson
Lasse Petry Andersen
 48′ 87′ Ásgeir Marteinsson
Haukur Páll Sigurðsson90′
56′ 79′ Valgeir Valgeirsson
Kristinn Freyr Sigurðsson
Arnþór Ari Atlason
Sigurður Egill Lárusson78′
Sigurður Hrannar Björnsson
Anton Ari Einarsson
90′ Aron Kári Aðalsteinsson
Ívar Örn Jónsson
Viktor Bjarki Arnarsson
Orri Sigurður Ómarsson
79′ 90′ Kári Pétursson
Birnir Snær Ingason78′  90′
87′ Emil Atlason
Einar Karl Ingvarsson
Brynjar Jónasson
Kristinn Ingi Halldórsson59′
58′ Arian Ari Morina
Kaj Leo í Bartalsstovu70′

Zespół Valuru był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.