Liga islandzka - 10. kolejka Úrvalsdeild: FH Hafnarfjörður - KR Reykjavík 1-2 (0-1)

W meczu 10. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild, który rozegrany został 23 czerwca, jedenastka FH Hafnarfjörour przegrała z KR Reykjavik 1-2 (0-1). Mecz na Kaplakrikavöllur w Hafnarfjörður obejrzało 1 930 widzów.

10. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-06-23 21:15 | Stadion: Kaplakrikavöllur | Widzów: 1930 | Arbiter: E. Sigurthórsson
T. Thomsen 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 spotkań zespół FH Hafnarfjörour wygrał 26 razy i zanotował 19 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kristinn Steindorsson z FH Hafnarfjörour. Była to 16. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KR Reykjavik w 24. minucie spotkania, gdy Alex Hilmarsson strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KR Reykjavik.

Na drugą połowę zespół FH Hafnarfjörour wyszedł w zmienionym składzie, za Jónatana Jónssona wszedł Davíð Viðarsson. W 54. minucie sędzia wręczył kartkę Hjörturowi Valgarðssonowi z jedenastki gospodarzy.

W 63. minucie za Aleksa Hilmarssona wszedł Pablo Punyed. Po chwili trener KR Reykjavik postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Atlego Sigurjónssona wszedł Skúli Fridgeirsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać. W 72. minucie w zespole FH Hafnarfjörour doszło do zmiany. Halldór Björnsson wszedł za Kristinna Steindorssona.

Dopiero w drugiej połowie Tobias Thomsen wywołał eksplozję radości wśród kibiców KR Reykjavik, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie spotkania. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w drużynie KR Reykjavik doszło do zmiany. Ægir Jónasson wszedł za Arnthóra Kristinssona.

Mimo że jedenastka FH Hafnarfjörour nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 55 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 81. minucie bramkę kontaktową zdobył Steven Lennon. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 82. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kenniemu Chopartowi i Davíðowi Viðarssonowi. W tej samej minucie w jedenastce FH Hafnarfjörour doszło do zmiany. Jákup Thomsen wszedł za Atlego Guðnasona. Zespołowi FH Hafnarfjörour zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny KR Reykjavik.

Arnór Sveinn Aðalsteinsson
54′ Hjörtur Logi Valgarðsson
Arnþór Ingi Kristinsson79′
16′ 72′ Kristinn Steindórsson
Pálmi Rafn Pálmason
Björn Daníel Sverrisson
Atli Sigurjónsson69′
82′ Atli Guðnason
Tobias Bendix Thomsen  78′
46′ Jónatan Ingi Jónsson
Óskar Örn Hauksson
 81′ Steven Lennon
Kennie Knak Chopart82′
Vignir Jóhannesson
Sindri Snær Jensson
72′ Halldór Orri Björnsson
Ástbjörn Þórdarson
46′ 82′ Davíð Þór Viðarsson
Pablo Oshan Battuto Punyed Dubón63′
82′ Jákup Ludvig Thomsen
Ægir Jarl Jónasson79′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom KR Reykjavik przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.