Liga islandzka - 10. kolejka Úrvalsdeild: Breidablik UBK - Ungmen. Stj. Gardabaer 2-1 (1-1)

24 września na Kópavogsvöllur w Kópavogur odbył się mecz 10. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Breidablik UBK i Gardabaer. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Breidablik UBK 2-1. Pojedynek obejrzało 328 widzów.

10. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-09-24 21:15 | Stadion: Kópavogsvöllur | Widzów: 328 | Arbiter: S. Thrastarson
A. Hauksson 28'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 starć zespół Breidablik UBK wygrał 18 razy i zanotował 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Breidablik UBK zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Gardabaer była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Andriemu Yeomanowi, zawodnikowi Breidablik UBK.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alex Hauksson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gardabaer, zdobywając bramkę w 28. minucie starcia.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Viktor Einarsson.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Haukssona z Gardabaer, a w 39. minucie Thomasa Mikkelsena z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół Breidablik UBK wyszedł w zmienionym składzie, za Andriego Yeomana wszedł Höskuldur Gunnlaugsson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Breidablik UBK w 63. minucie spotkania, gdy Thomas Mikkelsen strzelił z karnego drugiego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 11 minut przed zakończeniem pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Davíðowi Ingvarssonowi i Halldórowi Björnssonowi. W 82. minucie Guðjón Baldvinsson został zmieniony przez Ísaka Sigurgeirssona. Trener Gardabaer postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Sölviego Guðbjargarsona i na pole gry wprowadził napastnika Ólego Ómarssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Breidablik UBK postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Alexander Sigurðason, a murawę opuścił Viktor Einarsson. W 88. minucie w zespole Gardabaer doszło do zmiany. Elís Björnsson wszedł za Halldóra Björnssona. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jósef Kristinn Jósefsson
 34′ 85′ Viktor Karl Einarsson
Daníel Laxdal
Gísli Eyjólfsson
Halldór Orri Björnsson79′ 88′
79′ Davíð Ingvarsson
Þorsteinn Már Ragnarsson
20′ 46′ Andri Rafn Yeoman
Guðjón Baldvinsson82′
 63′ (k.) 39′ Thomas Mikkelsen
Jóhann Laxdal
46′ Höskuldur Gunnlaugsson
Elís Rafn Björnsson88′
Viktor Örn Margeirsson
Kári Pétursson
Stefán Ingi Sigurðarson
Ísak Andri Sigurgeirsson82′
85′ Alexander Helgi Sigurðason
Óli Valur Ómarsson82′

Jedenastka Breidablik UBK była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Gardabaer pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Gardabaer w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.