Liga islandzka - 1. kolejka Úrvalsdeild: Valur Reykyavik - KR Reykjavík 0-1 (0-1)

13 czerwca na Origovöllurinn w Reykjavík odbyło się spotkanie 1. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami Valuru i KR Reykjavik. Mecz zakończył się zwycięstwem KR Reykjavik 1-0. Na stadionie stawiło się 1 683 widzów.

1. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-06-13 22:00 | Stadion: Origovöllurinn | Widzów: 1683 | Arbiter: H. Jónasson
Valur Reykyavik
KR Reykjavík
0
1
Ó. Hauksson 39'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 52 pojedynki drużyna KR Reykjavik wygrała 22 razy i zanotowała 19 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter przyznał kartkę Aronowi Bjarnasonowi z Valuru.

W 30. minucie Rasmus Steenberg zastąpił Eiðura Sigurbjörnssona.

Jedyną bramkę meczu zdobył Óskar Hauksson dla zespołu KR Reykjavik. Bramka padła w tej samej minucie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie KR Reykjavik doszło do zmiany. Aron Jósepsson wszedł za Arnóra Aðalsteinssona.

W 45. minucie kartkę dostał Björn Starke, piłkarz Valuru. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KR Reykjavik.

Trener KR Reykjavik postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Pálmiego Pálmasona. Na boisko wszedł Finnur Margeirsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 64. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Valuru: Björn Starke, Aron Bjarnason, Sigurður Lárusson, na ich miejsce weszli: Lasse Petry, Kristinn Sigurðsson, Birkir Heimisson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tobiasa Bendiksa, Finnura Pálmasona zajęli: Kristján Finnbogason, Gunnar Gunnarsson.

Między 70. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom KR Reykjavik i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Finnur Tómas Pálmason75′
45′ 64′ Björn Sebastian Starke Hedlund
Pablo Oshan Battuto Punyed Dubón
30′ Rasmus Steenberg Christiansen
Arnþór Ingi Kristinsson70′
Haukur Páll Sigurðsson
Pálmi Rafn Pálmason64′
16′ 64′ Aron Bjarnason
Atli Sigurjónsson
Kaj Leo í Bartalsstovu
Tobias Bendix Thomsen64′
84′ Sigurður Egill Lárusson
Gunnar Þór Gunnarsson75′
30′ Eiður Aron Sigurbjörnsson
Aron Bjarki Jósepsson43′
84′ Birkir Heimisson
Stefán Árni Geirsson
Einar Karl Ingvarsson
Finnur Orri Margeirsson64′
64′ 78′ Lasse Petry Andersen
Kristján Flóki Finnbogason64′ 74′
64′ Kristinn Freyr Sigurðsson
Ægir Jarl Jónasson

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.