Liga islandzka - 1. kolejka Úrvalsdeild: ÍA Akranes - KA Akureyri 3-1 (1-1)

14 czerwca na Norðurálsvöllurinn odbyło się spotkanie 1. kolejki islandzkiej Úrvalsdeild pomiędzy drużynami IA Akranes i KA Akureyri. Mecz zakończył się zwycięstwem IA Akranes 3-1. Na stadionie zasiadło 730 widzów.

1. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2020-06-14 17:45 | Stadion: Norðurálsvöllurinn | Widzów: 730 | Arbiter: P. Gudmundsson
N. Þórisson 6'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka IA Akranes wygrała aż 10 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy KA Akureyri otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Nökkvi Þórisson.

W 17. minucie arbiter pokazał kartkę Stefánowi Þórðarsonowi, piłkarzowi gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie Stefán Þórðarson wyrównał wynik meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom IA Akranes: Brynjarowi Pálssonowi w 32. i Óttarowi Guðmundssonowi w 40. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę IA Akranes przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie Stefán Þórðarson po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1.

W 67. minucie kartkę dostał Hallgrímur Steingrímsson z jedenastki gości. W tej samej minucie Andri Stefánsson został zmieniony przez Bjarniego Aðalsteinssona. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Ívarowi Árnasonowi z KA Akureyri.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IA Akranes w 70. minucie spotkania, gdy Tryggvi Haraldsson zdobył z karnego trzecią bramkę. Między 78. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze IA Akranes: Bjarki Bjarkason, Stefán Þórðarson, Brynjar Pálsson, Steinar Þorsteinsson, Tryggvi Haraldsson, na ich miejsce weszli: Gísli Unnarsson, Ólafur Valdimarsson, Hlynur Jónsson, Sigurður Þorsteinsson, Ingi Sigurðsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ásgeira Sigurgeirssona, Nökkviego Þórissona, Brynjara Bjarnasona, Ýmira Geirssona zajęli: Sveinn Hauksson, Gunnar Stefansson, Steinþór Þórsteinsson, Adam Guðmundsson.

W 85. minucie kartkę dostał Viktor Jónsson, zawodnik IA Akranes. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Ívar Örn Árnason70′
40′ Óttar Bjarni Guðmundsson
Hallgrímur Jónasson
89′ Steinar Þorsteinsson
Andri Fannar Stefánsson67′
78′ Bjarki Steinn Bjarkason
Brynjar Ingi Bjarnason88′
 70′ (k.) 89′ Tryggvi Hrafn Haraldsson
Ýmir Már Geirsson89′
Aron Kristófer Lárusson
Almarr Ormarsson
Sindri Snær Magnússon
Hallgrímur Mar Steingrímsson67′
32′ 89′ Brynjar Snær Pálsson
Hrannar Björn Steingrímsson
85′ Viktor Jónsson
Nökkvi Þeyr Þórisson  6′ 79′
 28′, 56′ 17′ 82′ Stefán Teitur Þórðarson
Ásgeir Sigurgeirsson79′
Aron Bjarki Kristjánsson
Kristijan Jajalo
89′ Hlynur Sævar Jónsson
Birgir Baldvinsson
89′ Sigurður Hrannar Þorsteinsson
Bjarni Aðalsteinsson67′
89′ Ingi Þór Sigurðsson
Adam Örn Guðmundsson89′
82′ Ólafur Valur Valdimarsson
Sveinn Margeir Hauksson79′
Marteinn Theodórsson
Steinþór Freyr Þórsteinsson88′
78′ Gísli Laxdal Unnarsson
Gunnar Örvar Stefansson79′

Piłkarze IA Akranes otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.