Liga islandzka - 1. kolejka Landsbankadeild Karla: Valur Reykyavik - Víkingur Reykjavík 3-3 (0-1)

W pojedynku 1. kolejki islandzkiej Landsbankadeild Karla, który rozegrany został 26 kwietnia, zespół Valuru zremisował z Vikingur 3-3 (0-1). Mecz na Vodafonevöllurinn (Valsvöllur) w Reykjavík obejrzało 1 386 widzów.

1. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-04-26 22:00 | Stadion: Origovöllurinn | Widzów: 1386 | Arbiter: P. Gudmundsson
S. Ottesen 87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka Valuru wygrała aż 19 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vikingur w 19. minucie spotkania, gdy Nikolaj Hansen strzelił pierwszego gola.

W 23. minucie w zespole Valuru doszło do zmiany. Ólafur Karl Finsen wszedł za Haukura Sigurðssona. W 35. minucie kartkę dostał Kaj í, zawodnik gospodarzy. W 41. minucie Dofri Snorrason został zmieniony przez Logiego Tómassona.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartki otrzymał Ólafur Karl Finsen z Valuru oraz Nikolaj Hansen z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vikingur.

Piłkarze Valuru otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Emil Lyng.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Birkirowi Saevarssonowi z Valuru. Była to 71. minuta meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Vikingur przyniosły efekt bramkowy. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Logi Tómasson.

W 77. minucie w jedenastce Valuru doszło do zmiany. Kristinn Halldórsson wszedł za Emila Lynga.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 81. minucie Birkir Saevarsson wyrównał wynik meczu.

Chwilę później trener Vikingur postanowił wzmocnić linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Ricka ten Voorde'a. Na boisko wszedł Örvar Eggertsson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 87. minucie Soelvi Ottesen dał prowadzenie swojej drużynie.

Trener Valuru postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił obrońcę Bjarniego Eiríkssona i na pole gry wprowadził napastnika Gardara Gunnlaugssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W samej końcówce starcia wynik ustalił Gary Martin.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Þórdur Ingason
88′ Bjarni Ólafur Eiríksson
Viktor Örlygur Andrason82′
Orri Sigurður Ómarsson
Soelvi Geir Ottesen  87′
 81′ 71′ Birkir Már Saevarsson
Halldór Smári Sigurdsson
Eiður Aron Sigurbjörnsson
Erlingur Agnarsson
Einar Karl Ingvarsson
Davíd Örn Atlason
 55′ 77′ Emil Lyng
Júlíus Magnússon
Lasse Petry Andersen
Dofri Snorrason41′
23′ Haukur Páll Sigurðsson
Nikolaj Andreas Hansen  19′ 45′
35′ Kaj Leo í Bartalsstovu
Ágúst Eðvald Hlynsson
 89′ Gary Martin
Halldór Jón Sigurður Þórðarson
23′ 45′ Ólafur Karl Finsen
Bjarni Páll Linnet Runólfsson
88′ Gardar Bergmann Gunnlaugsson
Logi Tómasson41′  74′
77′ Kristinn Ingi Halldórsson
Gunnlaugur Hlynur Birgisson
Sigurður Egill Lárusson
Örvar Eggertsson83′

Zespół Valuru zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Valuru wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości wymieniła dwóch zawodników.