Liga islandzka - 1. kolejka Landsbankadeild Karla: UMF Grindavík - Breidablik UBK 0-2 (0-0)

27 kwietnia na Grindavíkurvöllur w Grindavíku odbył się mecz 1. kolejki islandzkiej Landsbankadeild Karla pomiędzy drużynami UMF Grindavik i Breidablik UBK. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Breidablik UBK 2-0. Na stadionie zasiadło 832 widzów.

1. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-04-27 16:00 | Stadion: Mustad völlurinn | Widzów: 832 | Arbiter: E. Jóhannsson
UMF Grindavík
Breidablik UBK
0
2
A. Bjarnason 62'
K. Thórdarson 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 starć zespół UMF Grindavik wygrał 13 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką René Joensena z UMF Grindavik, a w 55. minucie Thomasa Mikkelsena z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Aron Bjarnason wywołał eksplozję radości wśród kibiców Breidablik UBK , strzelając gola w 62. minucie starcia. W 65. minucie za Alexandra Sigurdarsona wszedł Kolbeinn Thordarson.

W 75. minucie w zespole Breidablik UBK doszło do zmiany. Viktor Einarsson wszedł za Höskuldura Gunnlaugssona. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Patrick N'Koyi-Kiabu z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener UMF Grindavik postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego René Joensena. Na boisko wszedł Alexander Thórarinsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener Breidablik UBK postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Andriego Yeomana wszedł Gudmundur Gudjónsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać. W 86. minucie kartkę dostał Rodri, zawodnik UMF Grindavik. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce UMF Grindavik doszło do zmiany. Dagur Hammer wszedł za Arona Jóhannssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Breidablik UBK w 90. minucie spotkania, gdy Kolbeinn Thordarson zdobył drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Damir Muminovic
86′ Rodrigo Gómez Mateo
Höskuldur Gunnlaugsson 75′
49′ 81′ René Shaki Joensen
Gudjón Pétur Lýdsson
87′ Aron Jóhannsson
Viktor Örn Margeirsson
Gunnar Þorsteinsson
Andri Rafn Yeoman82′
Sigurjón Rúnarsson
Aron Bjarnason  62′
80′ Patrick N'Koyi-Kiabu
Kwame Quee
81′ Alexander Veigar Þórarinsson
Kolbeinn Thórdarson65′  90′
87′ Dagur Ingi Hammer Gunnarsson
Thórir Gudjónsson

Zawodnicy UMF Grindavik otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół UMF Grindavik w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.