Liga islandzka - 1. kolejka Landsbankadeild Karla: ÍA Akranes - KA Akureyri 3-1 (2-1)

27 kwietnia na Norðurálsvöllurinn odbyło się spotkanie 1. kolejki islandzkiej Landsbankadeild Karla pomiędzy drużynami IA Akranes i KA Akureyri. Pojedynek zakończył się zwycięstwem IA Akranes 3-1. Na stadionie zasiadło 886 widzów.

1. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-04-27 18:00 | Stadion: Norðurálsvöllurinn | Widzów: 886 | Arbiter: V. Thórarinsson
Hallgrímur Steingrímsson 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół IA Akranes wygrał aż dziewięć razy, zremisował osiem, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ýmira Geirssona z KA Akureyri, a w 25. minucie Hallura Flosasona z drużyny przeciwnej.

W 32. minucie Hallgrímur Jónasson zastąpił Torfiego Gunnarssona.

W tym czasie piłkarze IA Akranes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie Tryggvi Haraldsson dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół KA Akureyri ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Viktor Jónsson.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył Hallgrímur Steingrímsson.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Callumowi Williamsowi z KA Akureyri. W tej samej minucie w zespole IA Akranes doszło do zmiany. Gonzalo Zamorano wszedł za Steinara Þorsteinssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IA Akranes w 58. minucie spotkania, gdy Tryggvi Haraldsson strzelił trzeciego gola. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom IA Akranes i jedną drużynie przeciwnej.

Między 67. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze IA Akranes: Viktor Jónsson, Tryggvi Haraldsson, na ich miejsce weszli: Albert Hafsteinsson, Bjarki Bjarkson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ýmira Geirssona, Steinthóra Thorsteinssona zajęli: Alexander Groven, Nökkvi Þórisson. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Daníel Hafsteinsson
82′ Hördur Ingi Gunnarsson
Hallgrímur Jónasson32′
Lars Marcus Johansson
Andri Fannar Stefánsson67′
57′ Steinar Þorsteinsson
Callum Williams57′
Einar Logi Einarsson
Brynjar Ingi Bjarnason
25′ Hallur Flosason
Ýmir Már Geirsson16′ 67′
86′ Arnar Már Gudjónsson
Almarr Ormarsson
 33′, 58′ 82′ Tryggvi Hrafn Haraldsson
Steinþór Freyr Þórsteinsson82′
 40′ 78′ Viktor Jónsson
Hallgrímur Mar Steingrímsson  45′
90′ Stefán Teitur Þórðarson
Haukur Heidar Hauksson
82′ Bjarki Steinn Bjarkason
Torfi Tímoteus Gunnarsson32′
78′ Albert Hafsteinsson
Saethór Olgeirsson
Thórdur Thorsteinn Thórdarson
Hrannar Björn Steingrímsson
57′ 78′ Gonzalo Zamorano León
Nökkvi Þeyr Þórisson82′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników IA Akranes. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.