Liga islandzka - 1. kolejka Landsbankadeild Karla: FH Hafnarfjörður - HK Kópavogur 2-0 (1-0)

27 kwietnia na Kaplakrikavöllur w Hafnarfjörður odbył się pojedynek 1. kolejki islandzkiej Landsbankadeild Karla pomiędzy drużynami FH Hafnarfjörour i HK Kópavogur. Mecz zakończył się zwycięstwem FH Hafnarfjörour 2-0. Na stadionie zasiadło 1 638 widzów.

1. kolejka Islandia - Úrvalsdeild
2019-04-27 18:00 | Stadion: Kaplakrikavöllur | Widzów: 1638 | Arbiter: H. Jónasson
FH Hafnarfjörður
HK Kópavogur
2
0
J. Jónsson 9'
B. Olsen 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna FH Hafnarfjörour wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Jónatan Jónsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FH Hafnarfjörour.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FH Hafnarfjörour, zdobywając kolejną bramkę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Brandur Hendriksson.

W 70. minucie za Brynjara Jónassona wszedł Ásgeir Marteinsson. Po chwili trener FH Hafnarfjörour postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jákupa Thomsena wszedł Thórir Helgason, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FH Hafnarfjörour utrzymać prowadzenie. W 84. minucie Atli Guðnason został zmieniony przez Stevena Lennona, a za Jónatana Jónssona wszedł na boisko Halldór Björnsson, co miało wzmocnić zespół FH Hafnarfjörour. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ólafura Eyjólfssona na Valgeira Valgeirssona.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Birkir Valur Jónsson
 65′ Brandur Hendriksson Olsen
Arnþór Ari Atlason
84′ Atli Guðnason
Emil Atlason
 9′ 90′ Jónatan Ingi Jónsson
Ólafur Örn Eyjólfsson88′
78′ Jákup Ludvig Thomsen
Brynjar Jónasson70′
Vignir Jóhannesson
Sigurður Hrannar Björnsson
78′ Þórir Jóhann Helgason
Aron Kári Aðalsteinsson
Guðmann Þórisson
Ásgeir Börkur Ásgeirsson
90′ Halldór Orri Björnsson
Máni Hilmarsson
Brynjar Ásgeir Guðmundsson
Ásgeir Marteinsson70′
Davíð Þór Viðarsson
Valgeir Valgeirsson88′
84′ Steven Lennon
Arian Ari Morina

Drużyna HK Kópavogur miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka HK Kópavogur w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.