University College Dublin Association Football Club - Sligo Rovers Football Club 1-1 (0-0). Liga - 18. kolejka

W starciu 18. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna UC Dublin zremisowała z Sligo Rovers 1-1 (0-0). Mecz odbył się na UNKNOWN-2657.

W  starciu 18. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 27 maja, drużyna UC Dublin zremisowała  z Sligo Rovers  1-1 (0-0). Mecz odbył się na UNKNOWN-2657.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Sligo Rovers wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Sligo Rovers nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie bramkę zdobył Karl O'Sullivan.

W 57. minucie za Marka Dignama wszedł Donal Higgins. W 58. minucie w drużynie Sligo Rovers doszło do zmiany. Lewis Banks wszedł za Colma Horgana.

Zawodnicy UC Dublin nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Dylan Duffy.

Po chwili trener UC Dublin postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Liama Kerrigana. Na boisko wszedł Tom Lonergan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Liam Kerrigan został zmieniony przez Aleksa Nolana, a za Toma Lonergana wszedł na boisko Eoin Farrell, co miało wzmocnić jedenastkę UC Dublin. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karla O'Sullivana na Seamasa Keogha. W 78. minucie sędzia pokazał kartkę Dylanowi Duffy'emu, piłkarzowi UC Dublin.

Trener Sligo Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Williama Fitzgeralda i na pole gry wprowadził napastnika Cilliana Heaneya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Alex Nolan z jedenastki UC Dublin. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał zawodników Sligo Rovers żadną kartką, natomiast piłkarzom UC Dublin pokazał dwie żółte.

Drużyna UC Dublin w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Sligo Rovers w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.