University College Dublin Association Football Club - Finn Harps Football Club 2-1 (1-1). Liga - 27. kolejka

W starciu 27. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 12 sierpnia, drużyna UC Dublin wygrała z Finn Harps 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2657.

W  starciu 27. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 12 sierpnia, drużyna UC Dublin wygrała  z Finn Harps  2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na UNKNOWN-2657.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna UC Dublin wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie żółtą kartką został ukarany Dara Keane, piłkarz UC Dublin.

W tym czasie zawodnicy Finn Harps nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Filip Mihaljevic.

Drużyna UC Dublin nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 21. minucie Donal Higgins wyrównał wynik meczu.

Między 29. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Finn Harps i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 49. minucie żółtą kartkę dostał Jack Keaney z drużyny UC Dublin. Chwilę później trener UC Dublin postanowił bronić wyniku. W 50. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jacka Keaneya wszedł Alex Dunne, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie UC Dublin utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie UC Dublin udało się strzelić gola i wygrać.

W 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Dara Keane z drużyny UC Dublin i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 17. minucie. W 55. minucie Conor Tourish zastąpił Jose Carrilla.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół UC Dublin przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie wynik ustalił Evan Caffrey. Sytuację bramkową stworzył Donal Higgins.

Między 63. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Finn Harps: Barry McNamee, Jose Carrillo, Regan Donelon, na ich miejsce weszli: Robert Jones, Dylan Duncan, Ryan Rainey. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Donala Higginsa, Marka Dignama zajęli: Sean Brennan, John Ryan. Między 74. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom UC Dublin i dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Przewaga drużyny Finn Harps w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy UC Dublin otrzymali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna UC Dublin w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Finn Harps w drugiej połowie dokonał czterech zmian.