University College Dublin Association Football Club - Derry City Football Club 0-1 (0-0). Liga - 21. kolejka

24 czerwca na UNKNOWN-2657 odbyło się starcie 21. kolejki Premier League pomiędzy drużynami UC Dublin i Derry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Derry City 1-0.

24 czerwca  na UNKNOWN-2657 odbyło się starcie  21. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami UC Dublin  i Derry City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Derry City 1-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna UC Dublin wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 20. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Evana Caffreya z UC Dublin, a w 41. minucie Jamiego McGonigle'a z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedynego gola z karnego strzelił William Patching dla zespołu Derry City. Bramka padła w tej samej minucie. W 58. minucie w jedenastce UC Dublin doszło do zmiany. Tom Lonergan wszedł za Donala Higginsa.

W 66. minucie za Seana Brennana wszedł Alex Nolan. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Derry City postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Brandona Kavanagha wszedł Danny Lafferty, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Derry City utrzymać prowadzenie. W doliczonym czasie gry w drużynie Derry City doszło do zmiany. Evan McLaughlin wszedł za Matthewa Smitha.

Jedenastka Derry City była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna UC Dublin w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Derry City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.