UC Dublin - Shamrock Rovers 0-3 (0-3). Liga - 16. kolejka

19 maja na UNKNOWN-2657 odbyło się spotkanie 16. kolejki Premier League pomiędzy drużynami UC Dublin i Shamrock Rovers. Mecz zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 3-0.

19 maja  na UNKNOWN-2657 odbyło się spotkanie  16. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami UC Dublin  i Shamrock Rovers. Mecz zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Shamrock Rovers wygrała aż 11 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Barry Cotter.

Zespół UC Dublin ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Shamrock Rovers, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Daniel Mandroiu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Shamrock Rovers: Jackowi Byrne'owi w 28. i Danielowi Mandroiu w 31. minucie. W 39. minucie Jack Byrne został zmieniony przez Aarona Greene'a.

Rory Gaffney wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shamrock Rovers, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie starcia. W 45. minucie boisko opuścili piłkarze Shamrock Rovers: Gary O'Neil, Neil Farrugia, Aidomo Emakhu, a na ich miejsce weszli Richard Towell, Richard Towell, Richard Towell.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aidoma Emakhu z Shamrock Rovers, a w 80. minucie Evana Caffreya z drużyny przeciwnej.

Wyjątkowa nieporadność napastników UC Dublin była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Shamrock Rovers postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Zawodnicy UC Dublin otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.