St Patrick’s Athletic Football Club - Sligo Rovers Football Club 1-0 (1-0). Liga - 27. kolejka

14 sierpnia na Richmond Park odbyło się spotkanie 27. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Stu Patrick's i Sligo Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stu Patrick's 1-0.

14 sierpnia  na Richmond Park odbyło się spotkanie  27. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Stu Patrick's  i Sligo Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stu Patrick's 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki zespół Stu Patrick's wygrał 14 razy i zanotował sześć porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Paddemu Kirkowi z zespołu Sligo Rovers. Była to 29. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Serge Atakayi dla drużyny Stu Patrick's. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stu Patrick's.

W 58. minucie żółtą kartką został ukarany Harry Brockbank, piłkarz Stu Patrick's. W 64. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mark Doyle, tym samym drużyna Stu Patrick's musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W 66. minucie Frank Liivak został zmieniony przez Karla O'Sullivana. Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Stu Patrick's: Harry Brockbank, Eoin Doyle, Serge Atakayi, na ich miejsce weszli: Jamie Lennon, Ronan Coughlan, Tunde Owolabi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robbiego Burtona, Nialla Morahana zajęli: Greg Bolger, Kailin Barlow. Na osiem minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Adamowi McDonnellowi z Sligo Rovers.

Trener Sligo Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Adama McDonnella i na pole gry wprowadził napastnika Cilliana Heaneya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Zespół Stu Patrick's w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sligo Rovers w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.