St Patrick’s Athletic Football Club - Shelbourne Football Club 1-2 (1-1). Liga - 16. kolejka

W starciu 16. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Stu Patrick's przegrała z Shelbourne' 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Richmond Park.

W  starciu 16. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Stu Patrick's przegrała  z Shelbourne'  1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Richmond Park.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Stu Patrick's wygrała aż siedem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie sędzia pokazał kartkę Seanowi Boydowi z drużyny Shelbourne'.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shelbourne' w 24. minucie spotkania, gdy Jack Moylan strzelił pierwszego gola. Między 27. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Stu Patrick's.

Piłkarze Stu Patrick's nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Joe Redmond.

W tej samej minucie Sam Curtis został zastąpiony przez Iana Berminghama. W tej samej minucie w drużynie Stu Patrick's doszło do zmiany. Jack Scott wszedł za Sama Curtisa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jonathan Lunney wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shelbourne', strzelając kolejnego gola w 54. minucie spotkania. W następstwie utraty gola trener Stu Patrick's postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Billya Kinga i na pole gry wprowadził napastnika Tunde'a Owolabiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 61. minucie Ben McCormack został zmieniony przez Jasona McClellanda, co miało wzmocnić jedenastkę Stu Patrick's. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Lunneya na Gavina Molloya. Niedługo później trener Shelbourne' postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jada Hakikiego wszedł Kameron Ledwidg, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Shelbourne' utrzymać prowadzenie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom St Patrick's: Adamowi O'Reilly'emu w 79. i Darraghowi Burnsowi w 81. minucie.

W 84. minucie Chris Forrester został zmieniony przez Kyle'a Robinsona, co miało wzmocnić zespół Stu Patrick's. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Moylana na Stanleya Anaebonama. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom Stu Patrick's, a piłkarzom Shelbourne' przyznał jedną.

Jedenastka Stu Patrick's wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Shelbourne' w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.