St Patrick’s Athletic Football Club - Shamrock Rovers Football Club 1-2 (0-0). Liga - 19. kolejka

27 czerwca na Richmond Park odbył się mecz 19. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Stu Patrick's i Shamrock Rovers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 2-1.

27 czerwca  na Richmond Park odbył się mecz  19. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Stu Patrick's  i Shamrock Rovers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Shamrock Rovers 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Shamrock Rovers wygrała aż 16 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Seana Gannona z Shamrock Rovers, a w 45. minucie Joe Redmonda z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Shamrock Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Andy Lyons.

Zespół Stu Patrick's ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Shamrock Rovers, zdobywając kolejną bramkę. W 71. minucie wynik na 0-2 podwyższył Aaron Greene. Sytuację bramkową stworzył Rory Gaffney.

W 73. minucie Rory Gaffney zastąpił Aidoma Emakhu. W tej samej minucie Rory Gaffney został zmieniony przez Ronana Finna, co miało wzmocnić drużynę Shamrock Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Doyle'a na Bena McCormacka. Po chwili trener Shamrock Rovers postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Chrisa McCanna wszedł Barry Cotter, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Shamrock Rovers utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Chris McCann został zmieniony przez Grahama Burke'a, a za Dylana Wattsa wszedł na boisko Justin Ferizaj, co miało wzmocnić drużynę Shamrock Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Darragha Burnsa na Tunde'a Owolabiego. Między 81. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Shamrock Rovers i jedną drużynie przeciwnej. W 90. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Eoin Doyle.

Zespołowi Stu Patrick's zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Shamrock Rovers.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Shamrock Rovers w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Stu Patrick's w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Shamrock Rovers w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.