St Patrick’s Athletic Football Club - Drogheda United Football Club 3-0 (1-0). Liga - 22. kolejka

W spotkaniu 22. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 1 lipca, jedenastka Stu Patrick's zwyciężyła z Drogheda United 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Richmond Park.

W  spotkaniu 22. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 1 lipca, jedenastka Stu Patrick's zwyciężyła  z Drogheda United  3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Richmond Park.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 meczów zespół Stu Patrick's wygrał 15 razy i zanotował dwie porażki oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut zespół Stu Patrick's zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Drogheda United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom St Patrick's: Joe Redmondowi w 23. i Adamowi O'Reilly'emu w 35. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stu Patrick's w 41. minucie spotkania, gdy Billy King strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Chris Forrester.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stu Patrick's.

Trener Drogheda United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Adama Foleya. Na boisko wszedł Dayle Rooney, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie Darragh Nugent został zastąpiony przez Jamesa Clarke'a.

W 70. minucie Ben McCormack został zmieniony przez Tunde'a Owolabiego, co miało wzmocnić jedenastkę Stu Patrick's. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a Heeneya na Chrisa Lyonsa. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Drogheda United: Ryanowi Brennanowi w 73. i Dayle'owi Rooneyowi w 83. minucie. Chwilę później trener Stu Patrick's postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Billya Kinga wszedł Jason McClelland, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Stu Patrick's utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Stu Patrick's udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Eoin Doyle.

W doliczonym czasie gry w drużynie Stu Patrick's doszło do zmiany. Kyle Robinson wszedł za Chrisa Forrestera. W tej samej minucie kartkę dostał Colin Mccabe z Drogheda United.

Mark Doyle wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stu Patrick's, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jedenastka Stu Patrick's zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Stu Patrick's, natomiast piłkarzom Drogheda United przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.