St Patrick’s Athletic Football Club - Bohemians Football Club 3-0 (2-0). Liga - 17. kolejka

23 maja na Richmond Park odbył się mecz 17. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Stu Patrick's i Bohemiansu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stu Patrick's 3-0.

23 maja  na Richmond Park odbył się mecz  17. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Stu Patrick's  i Bohemiansu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stu Patrick's 3-0.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań jedenastka Bohemiansu wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stu Patrick's w piątej minucie spotkania, gdy Tunde Owolabi zdobył pierwszą bramkę.

W 36. minucie sędzia pokazał kartkę Alistairowi Coote'owi, zawodnikowi Bohemiansu.

Tunde Owolabi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stu Patrick's, strzelając kolejnego gola w 45. minucie pojedynku. W tej samej minucie Alistair Coote zastąpił Liama Burta.

W 63. minucie kartkę dostał Max Murphy z jedenastki Bohemiansu. W 64. minucie w drużynie Bohemiansu doszło do zmiany. Jamie Mullins wszedł za Conora Levingstona.

W 68. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Tunde Owolabi ze Stu Patrick's. Między 72. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stu Patrick's: Chris Forrester, Tunde Owolabi, Eoin Doyle, Jason McClelland, na ich miejsce weszli: Mark Doyle, Kyle Robinson, Ben McCormack, Darragh Burns. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Promise'a Omochere'a, Jordana Floresa zajęli: James McManus, Ryan Cassidy.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Adamowi O'Reilly'emu z Stu Patrick's. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Zespół Bohemiansu miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Stu Patrick's, natomiast zawodnikom Bohemiansu pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.